W Łobżenicy handlowali podróbkami

Policjanci z Posterunków Policji w Łobżenicy i Wysokiej wspólnie z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego Drugiego Referatu Realizacji w Pile przeprowadzili czynności kontrolne na targowisku w Łobżenicy.Na miejscu została ujawniona podrobiona odzież.

Działania te prowadzone były pod kątem przestrzegania przepisów ustawy prawo własności przemysłowej oraz posiadania wyrobów tytoniowych i alkoholu bez polskich znaków akcyzy – informuje Jędrzej Panglisz – z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Do policjantów zaczęły docierać informacje, że na targowisku w Łobżenicy mogły pojawić się w sprzedaży podróbki odzieży znanych marek oraz tytoń i alkohol bez polskich znaków akcyzy. W niedzielę, 7 lipca br.,  policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego z Piły przeprowadzili czynności kontrolne. Na miejscu okazało się, że sprawdzony towar ma bezprawnie użyte znaki i nazwy zastrzeżone przez producenta. Dodatkowo ujawniono i zabezpieczono nielegalny tytoń i alkohol. Sprzedającym podrobione towary grozi grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart