V Turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego

W sobotę 6 października odbyła się w Pile kolejna, piąta już edycja turnieju im. Tadeusza Pietrzykowskiego w kick boxingu. Zawody są cyklicznie organizowane przez pilski klub Sporty Walki. W hali Zespołu Szkół Gastronomicznych stawiło się ponad 70 zawodników z całej Polski.

Na ringu odbyło się blisko 40 pojedynków w kategoriach wiekowych kadet i junior. Walkę pokazową stoczył brązowy medalista Mistrzostw Świata w kick boxingu Dawid Siek. Świetnie pokazali się pozostali pilscy zawodnicy, w większości zwyciężając ze swoimi rywalami. Pilski klub reprezentowali: Klaudia Król, Kacper Artymowicz, Xavier Rzeszut, Miłosz Bogucki, Maciej Różyło, Alicja Bartosińska (uznana najlepszą kadetką turnieju), Kacper Krygier (do niego z kolei trafił puchar dla najlepszego kadeta zawodów) oraz Michał Dymkowski. Niestety ze względu na kontuzje rywali do walk finałowych nie mieli okazji wyjść Piotr Woźniak i Michał Haiwka.
W turnieju oprócz pilskiego klubu udział wzięli: Agoga Gym Lębork, Gladiators Bełchatów, Czerwony Smok Wągrowiec, Center Team Odolanów, A&W Team Obrowo, Legion Głogów, Spider Złotów oraz Zakon Czaplinek.
Tuż przed zmaganiami turniejowymi odbyły się także pokazowe walki bokserskie w których udział wzięli gospodarze- Sporty Walki ale także pięściarze Sokoła Piła i Sparty Złotów.
Patronat honorowy nad imprezą sprawował Poseł RP Marcin Porzucek, który pojawił się na hali i w kilku słowach motywował zawodników do dalszej pracy nad sobą. Korzystając z okazji działacze pilskiego klubu podziękowali Posłowi za dotychczasowe wsparcie i pomoc w przygotowaniach i wyjeździe zawodników klubu na Mistrzostwa Świata, oraz wsparcie w organizacji tego turnieju.
Podziękowania za wsparcie skierowano także do Wypożyczalni przyczep, lawet i kempingów, która znajduje się w Pile przy ulicy Okrzei.
Kolejna edycja już w lutym!

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart