Uwaga na fałszywe SMS-y

Mieszkańcy Piły zostali oszukani na kwotę kilku tysięcy tysięcy złotych. Otrzymali wiadomości sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link zostali przekierowani na fałszywą stronę i okazało się, że z ich konta zostały pobrane wysokie kwoty. Apelujemy o ostrożność!!!

-Do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosiło się kilku mieszkańców Piły i poinformowało, że zostali oszukani. Jak ustalili policjanci, wszystkie osoby otrzymały wiadomości sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,47 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link osoby te zostały przekierowane na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazały te dane oszustom. Później okazało się, że z konta zostały pobrane wysokie kwoty pieniędzy. Gdy zgłaszający otrzymali ze swojego banku wiadomości o przelewie na tak wysokie kwoty, zorientowali się, że zostali oszukani – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty. Chrońmy swoje dane!

Bądźmy ostrożni i nie odpowiadajmy na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości.

Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowujmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart