Ukrainiec jechał na podwójnym gazie

Policjanci z wałeckiej drogówki zatrzymali kierowcę osobowego mercedesa, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Obywatel Ukrainy, za popełnione przestępstwo w trybie przyspieszonym odpowiedział przed sądem.

Funkcjonariusze z Wałcza jadąc oznakowanym radiowozem na ul. Bydgoskiej zatrzymali jadącego z przeciwnego kierunku osobowego mercedesa. Pojazd zjeżdżał raz na lewy to na prawy pas ruchu. Ponadto auto poruszało się mimo, iż wszystkie cztery jego opony były uszkodzone. Policjanci wysłali sygnały błyskowe i dźwiękowe do zatrzymania. Po chwili samochód zatrzymał się.

-Okazało się, że mercedesem kierował nietrzeźwy 32-letni obywatel Ukrainy. Policjanci poddali więc kierowcę badaniu stanu trzeźwości, które wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca został zatrzymany- mówi mł. asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Materiał dowodowy wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym trafił do sądu. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu wydał wyrok, wymierzając 32-letniemu kierowcy karę zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat, grzywę wysokości 1000 złotych. Będzie musiał on zapłacić 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart