Ukradli 125 kg mięsa

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży mięsa z Masarni w Radawnicy. Tylko jednego dnia ukradli 125 kilogramów mięsa wartości blisko 1800,- złotych. Grozi im do 5 lat więzienia.

4 grudnia br. w Radawnicy około 23:40 policjanci z zatrzymali do kontroli osobowego VW Polo, pojazdem jechało dwóch braci 23 i 29 latek, z których młodszy był pracownikiem Przetwórni Mięsa w Radawnicy.

Podczas przeszukania auta, w bagażniku policjanci znaleźli cztery worki jutowe z zawartością 125 kilogramów mięsa wieprzowego – karkówki, żeberek, łopatki, wartości blisko 1800 złotych.

Ponieważ do złotowskich policjantów docierały sygnały o trwających od kilku miesięcy kradzieżach mięsa na terenie Masarni w Radawnicy, obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do złotowskiej komendy.

Jak się okazało, zatrzymanie na gorącym uczynku obu mężczyzn było początkiem wytężonej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego. W ciągu kolejnych kilku godzin zatrzymano trzecią osobę związaną z kradzieżą mięsa.

Policjanci ustalili, że 23 letni pracownik Masarni przygotowywał i wynosił mięso, które następnie przekazywał swoim kompanom, zajmującym się „wywózką” mięsa. Worki z mięsem przerzucano przez ogrodzenie lub pakowano do samochodu bezpośrednio na parkingu Masarni.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy gm. Lipka, Jastrowie i Złotów w wieku 23, 29 i 34 lata. Straty, jakie poniosła firma w wyniku ich przestępczej działalności tylko jednego dnia, kiedy dokonali kradzieży 125 kg mięsa to blisko 1800 złotych. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie zarzutów podejrzanym. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart