Ukradł rozpory szalunków

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 54-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież czterech rozpór do szalunków ziemnych. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 3,5 tys. złotych. Kryminalni odzyskali w całości skradzione mienie. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara więzienia do 5 lat.

W połowie sierpnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zostali poinformowani, że z placu budowy w centrum miasta skradziono cztery rozpory do szalunków ziemnych. Pokrzywdzony oszacował starty na kwotę 3,5 tys. złotych. W związku z przyjęciem zawiadomienia o popełnionym przestępstwie pilscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

– Funkcjonariusze zbierali na bieżąco wszystkie informacje w sprawie i dokładnie je analizowali. Dodatkowo dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym spowodowało, że kryminalni szybko wpadli na ślad złodzieja, którym okazał się 54-letni mieszkaniec Piły. Został on zatrzymany przez policjantów 23 sierpnia br. na terenie miasta. Przyznał się do kradzieży, tłumacząc, że potrzebował pilnie gotówki i dlatego ukradł mienie, a następnie je sprzedał – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Pilscy kryminalni w wyniku dalszych czynności odzyskali w całości skradzione rozpory do szalunków ziemnych. Teraz 54-letni mieszkaniec Piły odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara więzienia do 5 lat.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart