Ugodził nożem kolegę. Poszło o kobietę

Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanego 33-letniego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzany podczas kłótni, której powodem był spór o kobietę, ugodził kilkakrotnie pokrzywdzonego nożem i uciekł. Za popełnione przestępstwo ciężkiego uszkodzenia ciała grozi kara więzienia do 10 lat.

Do zdarzenia doszło 17 września br. Przed godziną 5.00 dyżurny pilskiej komendy został poinformowany telefonicznie, iż w jednym z mieszkań przy ulicy Okólnej w Pile znaleziono mężczyznę, który kilkakrotnie został ugodzony ostrym narzędziem. Natychmiast po uzyskaniu zgłoszenia o zdarzeniu, policjanci pojechali do wskazanego przez rozmówcę mieszkania. Po udzieleniu pierwszej pomocy pokrzywdzonemu, który został przetransportowany do szpitala, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Policjanci szczegółowo analizowali każdą informację uzyskaną w prowadzonej sprawie. Kryminalni jeszcze tego samego wieczoru ustalili, że sprawcą ciężkiego uszkodzenia ciała jest mieszkaniec sąsiedniego powiatu. Funkcjonariusze w trakcie intensywnie wykonywanych czynności ustalili również, że sprawca uciekł i prawdopodobnie przebywa na terenie Wielkopolski. W związku z tym, śledczy błyskawicznie nawiązali współpracę z kolegami policjantami z jednostek Policji na terenie województwa wielkopolskiego.

Zintensyfikowane, wspólne działania przyniosły szybko zamierzony rezultat. 27 września br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, a pilscy funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce w celu przewiezienia go do pilskiej komendy i dalszego wyjaśnienia sprawy.

Jak się okazało w trakcie prowadzonego postępowania, w mieszkaniu przy ulicy Okólnej doszło do sprzeczki między mężczyznami, którzy wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie zaczęli się kłócić, a powodem sprzeczki miał być spór o kobietę. 34-letni pokrzywdzony został zaatakowany nożem przez 33-letniego kompana. Zadał mu kilka ciosów, powodując rany twarzy, klatki piersiowej oraz brzucha. Wstępnie według lekarzy odniesione obrażenia mogły zagrażać bezpośrednio zdrowiu i życiu pokrzywdzonego.

Zatrzymany mężczyzna, to 33–letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu. Usłyszał już zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart