Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową

Trwają tegoroczne zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Pątnicy wyruszą w 23 marca wieczorem.

Ekstremalna Droga Krzyżowa zrodziła się jako odpowiedź na kryzys męskości i przez lata ewoluowała do idei wychodzącej na przeciw ludziom, którzy potrzebują w wierze wyzwań, zwykłych bądź ekstremalnych, zderzających nasze ciało z duszą i prowadzących do wewnętrznej i duchowej przemiany, do przekraczania wszelkich granic własnego umysłu i ciała, ludziom którzy potrzebują czasu, przestrzeni i ciszy na spokojne przeżywanie Wielkiego Postu i misterium Drogi Krzyżowej, którzy wychodzą poza schematy i szukają niestandardowych dróg do Boga. W końcu dla tych, którym brakuje czasu na rekolekcje, na modlitwę i potrzebują ten Wielki Post i spotkanie z Bogiem w drodze przyjąć w bardzo mocnej pigułce, ponieważ nie chcą zaniedbywać swojej duchowości, a EDK jest dla nich odpowiedzią na wezwanie do ruszenia się z własnej strefy komfortu i opuszczenia kanapy i zacisza własnego domu.

W tym roku nasza najstarsza trasa (Niebieska) jest niemożliwa do przejścia ze względu na roboty drogowe na drodze krajowej przy budowie obwodnicy Wałcza, dlatego w tym roku przygotowujemy 2 NOWE TRASY – Zieloną i Czerwoną.

Trasa zielona (46 km): Piła – jezioro Płotki – Dobrzyca – Krępsko – Tarnowo – Stara Łubianka – Skrzatusz.

Trasa czerwona (45 km): Piła (kościół pw. Miłosierdzia Bożego) – Piła (kościół pw. św. Stanisława Kostki) – Piła (kościół pw. św. Jana Bosko) – Szpital Specjalistyczny – Ługi Ujskie – Śluza Nowie – Stobno – Pokrzywno – Kępa – Pokrzywno – Kłoda (kol.) – Leżenica – Nowy Dwór – Coch – Skrzatusz.

Msza Święta na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się 23 marca o godzinie 20.00 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Pile – na tę Mszę zapraszamy również tych, którzy z wielu powodów nie mogą się wybrać, a także Państwa, aby mogli Państwo na własne oczy zobaczyć jaką siłę ma ta idea i mieli szansę zamienienia paru słów z tymi, którzy taką formę duchowości wybierają.

Wszyscy, którzy na taką drogę zdecydują się wyruszyć, muszą zapoznać się z zasadami oraz ideą EDK, a także o posiadać rozważania oraz OPIS TRASY (niezbędny element zawierający szczegółowy opis całej trasy w punktach). Wszystko to można znaleźć na stronie internetowej http://www.edk.org.pl/.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart