Trwa budowa ul. Konopnickiej

Od kilku dni trwają prace budowlane na niezagospodarowanym dotychczas odcinku ul. Marii Konopnickiej. Powstanie tam jezdnia o długości około 80m i szerokości 10m. Po jej prawej stronie znajdzie się ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5m. W ramach inwestycji wybudowane zostanie również odwodnienie oraz zainstalowanie energooszczędne oświetlenie.

Jak podkreślił podczas spotkania z mediami prezydent Piotr Głowski „Nie jest to może wielka inwestycja, ale niezwykle ważna dla miasta, bo bardzo ułatwi wszystkim poruszanie się po tej części miasta”.

Zgodnie z harmonogramem prace powinny zakończyć się do 20 grudnia br. Koszt realizacji tego zadania wyniesie 723 tys. zł, a wykonawcą prac jest firma Roboty Drogowo-Budowlane Jacek Karpiński.

Na działce obok – pomiędzy Szkołą Policji, a ulicą Zygmunta Starego prywatny przedsiębiorca zamierza wybudować obiekt handlowy wraz z parkingami. Po zakończeniu tych prac do drugiej strony ul. Konopnickiej dobudowany zostanie chodnik. Zmiany czeka również układ komunikacyjny w rejonie Placu Staszica.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart