Trudny półmaraton Św. Huberta w Starej Łubiance

W sobotę, 27 października odbędzie się „IV Trudny Półmaraton św. Huberta” – dobrze już znana w naszym powiecie impreza sportowa dla biegaczy i miłośników marszu Nordic Walking. Start i meta znajdują się przy szkole podstawowej w Starej Łubiance (ul. Polna 8). Bieg organizowany jest przez Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo (laureata „Lidera Sukcesu 2015”) i wchodzi w skład cyklu „Biegowe Grand Prix Gminy Szydłowo” – jest jego trzecim, ostatnim etapem.

Tradycyjnie część wpisowego od zawodników przekazywana jest poprzez fundację na pomoc rehabilitacyjną dla wybranego dziecka z terenu gminy Szydłowo. Od 2016 roku Stowarzyszenie przekazało już na rzecz sześciorga dzieci ponad 22 tys. zł. Przy tym biegu ponownie wsparcie otrzymają Radek i Arek Podkowa z Szydłowa.

„Trudny Półmaraton” to największa i najtrudniejsza organizacyjnie impreza biegowa w gminie Szydłowo. Trasa biegu na dystansie 21,1km jest zróżnicowana i miejscami bardzo wymagająca. Wiedzie pięknymi, leśnymi terenami okolic Starej Łubianki, Tarnowa i Czaplina. Dla maszerujących z kijkami przewidziano krótszy dystans – 12km. Program imprezy: 9:30 – Msza Św. w kościele parafialnym w Starej Łubiance, 11:00 – Start zawodników Półmaratonu, 11:02 – Start zawodników Marszu Nordic Walking, ok. 13:30-15:00 – Dekoracje zwycięzców i wręczenie nagród.

Na zwycięzców półmaratonu czekają aż 63 puchary w kategoriach wiekowych, gminnej, nauczycieli oraz leśników i myśliwych. Marsz Nordic Walking rozgrywany jest w formie rajdu, nie rywalizacji. Regulamin, mapka i formularz zapisów znajduje się na stronie www.biegamy.org

-Serdecznie zapraszam zawodników do udziału, a mieszkańców Starej Łubianki i Tarnowa do dopingowania biegaczom i „kijkarzom” na trasie. W sobotę, 27 października w godz. 11:00-14:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym – z góry bardzo dziękuję mieszkańcom naszej pięknej gminy za wyrozumiałość- mówi Prezes Stowarzyszenia Biegaczy Gminy Szydłowo – Grzegorz Lewandowski.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart