Trasa Półmaratonu Philipsa była dłuższa o 225 metrów

Organizatorzy Międzynarodowego Półmaratonu Philipsa oficjalnie przyznali, że trasa tegorocznego biegu było dłuższa o 225 metrów.

Oto oficjalny komunikat organizatorów:

Chcemy oficjalnie potwierdzić, że w wyniku pomyłki trasa 27. Półmaratonu PHILIPS Piła była o dokładnie 225 metrów dłuższa, niż dystans półmaratonu. Ustaliliśmy to przy użyciu narzędzi pomiarowych, to ostateczna informacja w sprawie długości trasy niedzielnego biegu. Nie zmienia to w żadnym wypadku tego, że trasa została w tym roku prawidłowo zmierzona i tym samym uzyskała atest IAAF, PZLA, i AIMS. Odpowiedzialność za błąd w wyznaczaniu trasy ponosi firma zewnętrzna, która ją zabezpieczała. Jej pracownicy na al. Powstańców Wielkopolskich umieścili oznakowanie nawrotu o jedną nawrotkę za daleko w stosunku do wyznaczonej trasy, co spowodowało wydłużenie dystansu.

Wyniki 27. Półmaratonu PHILIPS Piła, w tym Mistrzostw Polski w Półmaratonie Mężczyzn i Kobiet są ważne i pozostają bez zmian. Jesteśmy świadomi, że wielu biegaczy, którzy planowali pobić w tym roku w Pile swoje rekordy życiowe nie zrobili tego z uwagi, że musieli przebiec 225 metrów więcej. Jest nam z tego powodu bardzo przykro i wszystkich zainteresowanych przepraszamy. Obiecujemy, że w przyszłości taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Zwycięzcą tegorocznego biegu został KIMAIYO Hillary kiptum maiyo (1:03:27), drugi był MWANGI Joel maina (1:03:51), a trzeci GARDZIELEWSKI Arkadiusz (1:05:32).

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart