Takiej kolejki dawno w Pile nie było!

Pod Starostwem Powiatowym w Pile ustawiają się prawdziwe kolejki. To jednak nie powrót do czasów PRL-u, ale wspólna akcja Policji i Starostwa „Oznakuj swój rower”.

Akcja trwa dzisiaj od 13.00 do 18.00 i 4 września w tych samych godzinach.

– Chcemy, żeby każdy, kto tego dnia dotrze do Starostwa ze swoim sprzętem, wrócił do domu bogatszy o upominek. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest wartością nadrzędną i to zarówno podczas poruszania się po ulicach czy chodnikach, jak również w przypadku zagrożeń czyhających ze strony złodziei. A nasze rowery będą bez wątpienia bezpieczniejsze, kiedy odpowiednio je oznakujemy- mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Każdy rower zostanie w  odpowiedni sposób sfotografowany. Dodatkowo na miejscu właściciel wypełni stosowną deklarację, w której znajdzie się opis charakteryzujący wygląd posiadanego sprzętu oraz jego indywidualne cechy. Za pomocą znakopisu, na rower zostanie również naniesiony numer. Zdjęcie roweru wraz z nadanym indywidualnie numerem znajdzie się w specjalnie utworzonej bazie. Dzięki tym danym, w przypadku odnalezienia roweru, policjantom będzie znacznie łatwiej dotrzeć do jego właściciela.

– Znakując rower zwiększamy nasze szanse na jego odzyskanie. Dodatkowo na każdym jednośladzie umieszczana zostanie naklejka z informacją, że pojazd jest oznakowany przez Policję. Stanowi to istotną barierę chroniącą nasz pojazd przed nieprawowitym przywłaszczeniem. Znakowanie rowerów będzie nie tylko formą zabezpieczenia jednośladów przed przestępcą, ale również to znakomita okazja do spotkania się z mieszkańcami powiatu pilskiego i rozmów o bezpieczeństwie – mówi komendant mł. insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart