Tabliczka mnożenia w autobusie

Już od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 5 obchodzi Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który przypada 29 września. Tego dnia uczniowie naszej szkoły organizują patrol matematyczny i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia wśród mieszkańców naszego miasta.

W tym roku, dzięki uprzejmości pilskiego MZK, dzieci sprawdzały przede wszystkim zdolności matematyczne pasażerów komunikacji miejskiej. Reakcje na nasz patrol były bardzo różne. Niektórzy chętnie bawili się z uczniami tabliczką mnożenia, inni traktowali to z pobłażliwym uśmiechem, ale włączali się do zabawy. Byli i tacy, którzy „uciekali” na widok patrolu, bo bali się pytań z matematyki.

Patrol przyznaje wielkiego plusa pasażerom MZK, bo to oni najczęściej podejmowali próbę sprawdzenia swoich matematycznych umiejętności. Zarówno przechodnie jak i pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy zdecydowali się podejść do sprawdzianu z tabliczki mnożenia zostali uhonorowani tytułem i odznaką eksperta tabliczki mnożenia.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart