Strzelanie Niepodległościowe w Wysokiej

Ostatnim akcentem sezonu strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Wysokiej było Strzelanie o godność Króla Niepodległościowego A.D. 2017.

Zanim jednak wysoccy Bracia udali się na strzelnicę „Walochówka”, wraz ze swoim sztandarem wzięli udział w miejscowym kościele we Mszy Św. w intencji Ojczyzny, a następnie, wspólnie z innymi delegacjami, złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem ku czci Powstańców Wielkopolskich w Wysokiej. Dla upamiętnienia 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oddany został też salut honorowy z brackiej armaty.

Po przyjeździe na strzelnicę rozpoczął się turniej strzelecki. Gośćmi honorowymi turnieju byli m.in.: przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wysoka Henryk Stańczyk, proboszcz parafii pw. NMP Różańcowej w Wysokiej ks. Paweł Zalewski i dyrektor Szkoły Podstawowej w Wysokiej Anatol Najmowicz. Strzelano, jak zwykle, do tarcz honorowych oraz do Tarczy Królewskiej. Pierwsza z tarcz honorowych ufundowana przez Brata Franciszka Miedzińskiego przypadła w udziale Bratu Romanowi Sadzakowi, który wyprzedził Braci: Jana Mrotka i Jana Jóźwinę. W strzelaniu do tarczy Brata Marka Madeja najlepszym okazał się Brat Waldemar Kotecki przed Siostrą Patrycją Liebrecht i Bratem Romanem Sadzakiem. Trzecią z tarcz ufundowała Siostra Kamila Helińska. Trafiła ona do rąk Dawida Liebrechta, który okazał się lepszy od Brata Andrzeja Oziminy i Brata Jana Jóźwiny.

O ostatnią tarczę honorową, której fundatorem był właściciel gabinetu rehabilitacji i masażu LIBRA-MED Dawid Librecht, zaciętą walkę zwycięsko zakończył Brat Witold Krzyżosiak, który pokonał Brata Jana Mrotka i Brata Mirosława Mantaja.

Najważniejsza z tarcz i tytuł Króla Niepodległościowego A. D. 2017 przypadł w udziale Bratu Andrzejowi Oziminie zaś tytuły Pierwszego i Drugiego Rycerza Braciom: Mirosławowi Mantajowi i Janowi Jóźwinie.

Niestety, zapadające ciemności uniemożliwiły przeprowadzenie Strzelania do Kura, tradycyjnie kończącego każdy turniej. W związku z tym zapadła decyzja, iż strzelanie to zostanie przeprowadzone podczas kolejnego strzelania już w przyszłym roku.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart