Strzelanie 3 Majowe Bractwa Kurkowego w Wysokiej

Sezon strzelecki A.D. 2018 Bractwa Kurkowego w Wysokiej zainaugurowany. W minioną sobotę, 12 maja br., na strzelnicy „Walochówka” siostry i bracia z Wysokiej wzięli udział w turnieju strzeleckim o godność Króla 3 Majowego.

Jego niekwestionowaną zwyciężczynią była siostra Patrycja Liebrecht, która zajęła dwa pierwsze oraz drugie i trzecie miejsce w strzelaniu do tarcz. I tak Siostra Patrycja Liebrecht zwyciężyła w strzelaniu do Tarczy Honorowej Brata Romana Szymańskiego wyprzedzając Braci: Romana Sadzaka i Adama Nowaka. Również i Tarcza Honorowa ufundowana przez Brata Romana Jopka stała się Jej własnością, gdyż w pokonanym polu pozostawiła Brata Marka Madeja i Brata Romana Sadzaka.

Ostatnią z Tarcz Honorowych ufundował Brat Adam Nowak. Najlepszym w strzelaniu do niej okazał się Brat Jan Mrotek, drugie miejsce zajął Brat Roman Sadzak, a trzecie Siostra Patrycja Liebrecht.

Jednak najważniejsze strzelanie zawsze odbywa się do Tarczy Królewskiej. Królem 3 Majowym A.D. 2018 Bractwa Kurkowego w Wysokiej został Brat Waldemar Kotecki, Pierwszym Rycerzem Siostra Patrycja Liebrecht, a Drugim Rycerzem Brat Adam Nowak. Król 3 Majowy trafił do tarczy centralnie, uzyskując maximum, czyli 20 punktow. Turniej tradycyjnie zakończyło strzelanie do Kura.

Najlepszym okazał się Brat Roman Szymański, który wyprzedził Braci: Jana Mrotka i Andrzeja Oziminę. Następny turniej, o godność Króla Zielonoświątkowego, już niebawem, bo 31 maja br. w Boże Ciało.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart