Spotkanie strażaków w Górce Klasztornej

Maj to miesiąc, w którym strażacy obchodzą swoje święto, zarówno ci zawodowi jak i ochotnicy. Jest to doskonała okazja do podsumowania działalności oraz wręczenia podziękowań za wytężoną służbę. Ponadto, obchody Dnia Strażaka celebrowane są w poszczególnych jednostkach, niejednokrotnie odbywają się również wspólne uroczystości na terenie poszczególnych gmin.

Tradycyjnie, jak co roku w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej (gm. Łobżenica), odbył się już po raz XXXVI, Dzień Skupienia – Spotkanie Strażaków. Tegoroczne uroczystości odbyły się w niedzielę, 12. maja 2019 roku.

Do najstarszego w Polsce Sanktuarium Maryjnego przybyły delegacje i strażacy z regionu, w tym aż 33 sztandary.
Po oficjalnym otwarciu uroczystości odczytano listy z życzeniami od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Leszka Suskiego oraz Prezesa Zarządu Głównego ZOSRP RP Waldemara Pawlaka.

Następnie odprawiona została uroczysta msza święta, którą koncelebrował Kapelan Powiatowy Strażaków ks. Antoni Tofil i Rektor Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej ks. Piotr Lipski.

Na zakończenie uroczystości zorganizowano piknik, na którym tradycyjnie nie zabrakło strażackiej grochówki. Przebieg uroczystości został uświetniony obecnością orkiestry dętej z Łobżenicy.
Do zobaczenia za rok!

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart