Spacerkiem po Sejmie z młodzieżą szkół średnich

O Sejmie inaczej – tak można podsumować spotkanie przedstawicieli Kancelarii Sejmu z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego na temat polskiego parlamentu. Jego inicjatorem był pilski poseł Grzegorz Piechowiak, a patronował mu starosta pilski Eligiusz Komarowski.

W poniedziałek, 9 kwietnia, do Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra dotarli reprezentanci Kancelarii Sejmu RP Magdalena Germak i Mikołaj Kałuszko. Na spotkanie licznie też przybyła młodzież szkół średnich, w sumie około 200 uczniów. Obecny był również pomysłodawca tego spotkania poseł Grzegorz Piechowiak.
– Dwanaście miesięcy temu zgłosiłem chęć organizacji takiego spotkania. I wreszcie się udało. Na pewno to będzie lekcja inna, niż wszystkie – wyznał zadowolony.

Wydarzenie było zorganizowane we współpracy z Zarządem Powiatu Pilskiego. Wszystkich powitał Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu:
– Miło Państwa gościć w budynku, który zawsze jest otwarty na tak wartościowe inicjatywy. Jestem pewien, że ta obywatelska lekcja wszystkim przypadnie do gustu i okaże się bardzo pożyteczna – powiedział.
Spotkanie rozpoczęła bogato ilustrowana część wykładowa o architekturze i historii Sejmu. Później było bardziej merytorycznie: zgromadzeni wysłuchali, jak funkcjonuje tryb ustawodawczy w parlamencie i o jego dwóch izbach Sejmie i Senacie.

Po krótkiej przerwie sześćdziesięciu uczniów zmierzyło się w konkursie wiedzy o Sejmie, który rozstrzygnięto jeszcze tego samego dnia. Oczekiwanie na wyniki urozmaiciło przedstawienie teatralne „Alicja w Krainie Czarów”, przygotowane przez podopiecznych Marioli Kostrzewy z MDK „Iskra”.

Oto zwycięzcy konkursu
I miejsce: Agata Kędzior – ZS im. St. Staszica w Pile
II miejsce: Filip Borowicz – ZSE w Pile
III miejsce: Jakub Żubrej – ZS im. St. Staszica
Wyróżnienia
Barbara Janowska – ZS im. ST. Staszica
Błażej Woźny – I LO w Pile
Jan Koplin – ZSE w Pile
Jakub Pacocha – ZS St. Staszica w Pile
Michał Jeżynkowski – ZSE w Pile

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart