Seniorki nie dały się oszukać. Brawo!

Z trzema mieszkankami Piły skontaktowali się oszuści, próbujący wyłudzić pieniądze metodą „na policjanta”. Jednak ostrożne i rozsądne seniorki nie uwierzyły w przedstawione historie i nie pozwoliły pozbawić się oszczędności. Jak oświadczyły dzielne panie, ostatnio w kościele usłyszały apel Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. insp. Sebastian Chockiego, aby być czujnym, gdyż grasują oszuści. Kobiety mogły stracić nawet 150 tys. zł.

31 lipca br. do trzech seniorek w wieku od 82 do 84 lat, mieszkanek Piły zadzwonili oszuści, którzy podając się za policjanta, próbowali wyłudzić pieniądze. Fałszywi funkcjonariusze opowiadali historyjkę o wypadku drogowym, który rzekomo spowodowali krewni i prosili o pożyczkę na pokrycie powstałych szkód. Na szczęście świadome zagrożenia mieszkanki Piły nie dały się oszukać. Poinformowały, że nie dysponują taką gotówką, a poza tym mają świadomość, że rozmawiają z oszustami, po czym przerwały połączenie, a o zaistniałej sytuacji powiadomiły policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Kobiety mogły stracić łącznie nawet 150 tys. złotych.

-Jak oświadczyły mieszkanki Piły, w pewnym momencie rozmowy zorientowały się, że mają do czynienia prawdopodobnie z oszustami. Kobiety poinformowały policjantów, że 23 lipca br., gdy były w kościele usłyszały historię starszej kobiety z Piły, która straciła 30 tys. złotych i apel Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. insp., aby być wyjątkowo ostrożnym, aby zachować czujność oraz rozwagę, gdyż oszuści nie mają litości i dzwonią do starszych osób. Poza tym w ostatnim czasie kobiety oglądały w lokalnych mediach reportaż o oszustach i sposobach ich działania- informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Te trzy przypadki, gdzie potencjalne ofiary nie dały się oszukać, to efekt m.in.działalności profilaktycznej pilskiej Policji. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile prowadzą z seniorami różnego rodzaju akcje, spotkania na Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz warsztaty profilaktyczne, które ku naszemu zadowoleniu przynoszą zamierzony cel. Ale to także prowadzona kampania informacyjna, w ramach której, w ostatnim czasie pojawił się w mediach społecznościowych apel Szefa pilskiej Policji do młodych ludzi, aby rozmawiać ze starszymi członkami rodziny o oszustwach na szkodę osób starszych. Apel był również przekazany w lokalnych telewizjach, gazetach, portalach oraz wszystkich kościołach na terenie miasta.

PRZYPOMINAMY:

Oszuści, wykorzystując społeczne zaufanie do Policji, podają się za funkcjonariuszy Policji, CBŚ i w ten sposób wyłudzają pieniądze od osób starszych. Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST! Z tą informacją, na wszelkie możliwe sposoby, funkcjonariusze starają się dotrzeć do starszych osób.

01 sierpnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile odwiedzili seniorki i pogratulowali profesjonalnego zachowania. Panie od policjantów otrzymały bukiety kwiatów z życzeniami zdrowia i pogody ducha.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart