Rozpoczęcie roku szkolnego w Wyrzysku

Szkoło, wracamy! Takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Ten wyczekiwany dzień rozpoczął się od mszy świętej, którą odprawił ksiądz Waldemar Indycki – wikariusz parafii św. Marcina w Wyrzysku.

Z racji niesprzyjającej aury uroczystość inauguracji roku szkolnego odbyła się w sali widowiskowej, a nie jak wcześniej planowano – w miejskim amfiteatrze. Atmosfera spotkania po dwumiesięcznej przerwie była mimo wszystko przyjazna, gdyż była to przede wszystkim okazja do spotkania z przyjaciółmi. Do naszego grona dołączyli także nauczyciele i uczniowie z byłego gimnazjum, którzy od tej pory tworzą wspólnie z nami jedną społeczność.
Na początek spotkania słowa otuchy wszystkim zgromadzonym przekazała Pani Dyrektor – Danuta Buryta-Arndt. Kierująca wyrzyską placówką serdecznie wszystkich powitała i wyraziła przekonanie, że wszyscy z zapałem ruszymy do pracy w nowym roku szkolnym i wspólnie będziemy tworzyć nową, przyjazną społeczność. Serdecznie powitała pierwszoklasistów, życząc im radości odkrywania wiedzy, a rodzicom zaufania, partnerstwa, współpracy i wielu powodów do dumy. Uczniom klas trzecich gimnazjalnych życzyła, by wytężyli wszystkie siły, uruchomili pokłady wiedzy i umiejętności, aby zdobyć najwyższy wynik egzaminu. Tego dnia zaszczycili nas również goście – przyjaciele szkoły, a wśród nich Pani Burmistrz – Bogusława Jagodzińska, która z uśmiechem przywitała wszystkie dzieci, rodziców i pracowników szkoły. Nie zapomniała także podkreślić, że szkoła w Wyrzysku jest szczególnie bliska jej sercu i zawsze chętnie do niej powraca. Następnie Pani Burmistrz pogratulowała nam nominacji w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku składając na ręce Pani Dyrektor, wspólnie z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Panem Piotrem Radwańskim, kwiaty i życzenia. Tradycyjnie najlepsze życzenia na nowy rok szkolny złożyła nam – dyrekcji, pedagogom, rodzicom i uczniom – Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Edyta Lipkowska. Na uroczystości byli obecni: ks. Proboszcz Mariusz Stachowiak, dyrektor SAP P. Magdalena Strzałkowska, kierownik OSiR P. Beata Borowczak, przewodniczący Rady Rodziców byłego gimnazjum P. Stanisław Knioła.
Uroczystość poprowadzili sprawnie sprawdzeni konferansjerzy z klasy 6b – Zofia Kałużna i Hubert Troczyński, zaś częścią artystyczną zajęli się uczniowie z klas 5d i 7b.

Czwartoklasistki – Karolina Kukurowska i Jagoda Chwiłka – nie zapomniały także przypomnieć wszystkim zgromadzonym na uroczystości, jak trudny był początek roku szkolnego roku 1939. Szczególnie ciepło przywitały pierwszoklasistów – wiersze do nich adresowane miały uświadomić siedmiolatkom, że czas beztroski i zabawy dobiegł końca, a zaczęła się wspólna szkolna przygoda. Starsi uczniowie stwierdzili, że szkoła szczególnie gościnnie otwiera swe drzwi właśnie dla tych najmłodszych adeptów nauki. Bardziej doświadczeni uczniowie obiecali też służyć maluchom radą i pomocą. Radosną piosenką i życzeniami wytrwałości, cierpliwości i wielu radości z powodu rozpoczęcia nowego roku szkolnego skierowanymi do wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli zakończyła się ta pierwsza w tym roku uroczystość.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart