Rok szkolny czas zacząć

W poniedziałek, 4 września oficjalnie rozpoczęto rok szkolny 2017/2018. Inauguracja w placówkach i szkołach prowadzonych przez Powiat Pilski odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile. W szkołach Powiatu Pilskiego będzie uczyć się 4 155 uczniów w 182 oddziałach. Do klas pierwszych przyjęto 1 163 uczniów. W liceach ogólnokształcących wiedzę zdobywać będzie niemal 38 % uczniów, w szkołach zawodowych – technikach – ponad 43,5%, natomiast w branżowych szkołach I stopnia 18,66%.

W czasie wakacji nauczyciele zdobywali stopnie awansu zawodowego. Trzech z nich uzyskało stopień nauczyciela kontraktowego, 8 mianowanego i 22 dyplomowanego. Nauczyciele mianowani złożyli ślubowanie, które w poniedziałek odebrał Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Ponadto podczas uroczystości przedstawiciele uczniów naszych szkół ślubowali na sztandary.

Eligiusz Komarowski powiedział: – Jestem szczęśliwy, że w naszych szkołach jest tylu uczniów. Zatrudniamy również ok. 820 osób na stanowiskach pedagogicznych i niepedagogicznych. Szkoły są dobrze przygotowane do kolejnego roku szkolnego. Mamy dobrze przygotowaną kadrę i dobrych uczniów. Biorą oni udział w licznych projektach, np. „Rozwiń skrzydła kariery”, „Poznajemy świat przez doświadczenie i eksperyment”, „Staże w Bolonii pierwszym krokiem w dorosłość”, „Fachowy praktyk i praktyczny fachowiec w gastronomii”, „Praktyka zagraniczna krokiem w przyszłość zawodową”, „Staże we Włoszech szansą na lepszą pracę”, „Czas zawodowców BIS”. Łączna wartość projektów to ok. 2 300 000 zł. Prowadzimy również inwestycję dotyczącą budowy hali sportowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Pile o wartości ok. 7 mln zł. Wszystkim uczniom życzę wielu sukcesów. Dobrze wykorzystajcie, z korzyścią dla siebie, te 10 miesięcy. Pracownikom administracji i obsługi oraz nauczycielom życzę zdrowia i powodzenia w nowym roku.

Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile, dodała: – Podczas wakacji uczniowie naszych szkół zdobywali dodatkowe kwalifikacje na stażach w Bolonii (Włochy) i Cordobie (Hiszpania). W naszych szkołach i placówkach oświatowych przeprowadzane były również remonty, których wartość w tym roku wyniosła ok. 600 tys. zł”.

Uroczystość zakończyły występy młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile. Przed szeroką publicznością wystąpiły: Liliana Grzesiak , Matylda Jodda, Martyna Chwojnicka, Klaudia Ryś, Agata Brandenburger, Michalina Zgaińska, Zuzanna Tymper – wychowanki Iwony Brandenburger, a także Eryk Bejger – wychowanek Justyny Bramczewskiej. Ponadto obecni oklaskiwali Annę Bąk, Jakuba Wieczorka, Maję Ziębę, Izabelę Drozt i Zofię Bartkiewicz – akrobatów trenowanych przez Natalię Troczyńską oraz Martynę Czaińską i Kornela Rysiewskiego – tancerzy od Elizy Sabik.

Osobiście życzenia uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi złożyli posłowie na Sejm RP: Marcin Porzucek i Błażej Parda oraz w imieniu wielkopolskiego kuratora oświaty w Poznaniu – Renata Urszula Ciołek, zastępca dyrektora delegatury w Pile. Adresy okolicznościowe do Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego skierowali posłowie: Grzegorz Piechowiak i Krzysztof Paszyk.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart