Remont wnętrz Regionalnego Centrum Kultury

Już wkrótce Regionalne Centrum Kultury w Pile zmieni swój wygląd. Remont będzie kosztował ponad 2 mln złotych.

Teatr Miejski, który służy mieszkańcom oraz przyjezdnym celem korzystania z wydarzeń kulturalnych propagujących szeroko rozumianą sztukę jest obecnie w stanie koniecznego remontu. Poprzednia modernizacja holi była realizowana w latach 70-tych XX wieku, a toalet w 1993 roku. Obiekt nie jest obecnie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych (brak podjazdów, windy, szerokich drzwi) oraz nie spełnia norm sanitarnych (brak toalet o odpowiednim standardzie). Remont zakłada wykluczenie tych niedogodności co na trwałe zmieni i co najważniejsze, polepszy komfort korzystania z wydarzeń realizowanych w obiekcie Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Obecnie inwestor jest w trakcie opracowania szczegółów technicznych, inżynieryjnych i architektonicznych. Założono przeprowadzenie prac na zasadzie Zaprojektuj i Wybuduj. W tym celu przygotowano program, który zakłada
dostosowanie obiektu dla potrzeb osób niepełnosprawnych;
– zwiększenie i poprawę standardów wewnątrz obiektu;
– poprawa atrakcyjności i wizerunku placówki;
– zwiększenie liczby uczestników w wydarzeniach organizowanych wewnątrz obiektu;
– poprawę dostępności;
– dostosowanie do wymogów obecnie obowiązujących przepisów przeciw pożarowych i sanitarnych.

Projekt obejmuje: remont i przebudowę holi głównych wraz z ciągami komunikacyjnymi, przebudowę toalet i przejść, kasy i informacji, zainstalowanie platformy, windy dla osób niepełnosprawnych, zainstalowanie systemu wentylacyjnego, klimatyzacyjnego, wymianę stolarki drzwiowej, wymianę oświetlenia, zainstalowanie systemu do ekspozycji dzieł sztuki, remont pomieszczeń szatni i galerii na I piętrze.

Prace remontowe powinny rozpocząć się lada moment i zakończyć najpóźniej w październiku bieżącego roku. Koszt remontu wynosi 2 240 000 złotych, przy czym dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego stanowi 85% tej kwoty. Wykonawcą robót jest firma THERMBAU z Piły.

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć? Wejdź do fotorelacji.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart