Remont w przychodni na Wojska Polskiego

Już w październiku zakończą się prace termomodernizacyjne przy al. Wojska Polskiego 49B. W poniedziałek, 31 lipca, umowę na ich wykonanie podpisali: Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, wicestarosta Stefan Piechocki oraz przedstawiciele firmy Nova Term. Inwestycja zostanie zrealizowana w przeciągu kilku miesięcy za kwotę blisko 2 milionów złotych i poprawi ona komfort obsługi mieszkańców w obiekcie, w którym w głównej mierze świadczone są usługi medyczne.

Decyzję o termomodernizacji tego obiektu podjął Zarząd Powiatu w Pile, bo jak ocenia Starosta Pilski Eligiusz Komarowski na inwestycji zyskają zarówno mieszkańcy Piły, powiatu pilskiego, jak i najemcy: – Tutaj swoją siedzibę mają podmioty świadczące usługi medyczne dla mieszkańców Piły i okolic, ale także organizacje rolnicze z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na czele. Jest tutaj także Klub Sporty Walki Piła. To zaledwie kilka z podmiotów, które korzystają z naszego obiektu. Liczę na to, że po remoncie pojawią się kolejni chętni. Lokale będą znacznie tańsze w eksploatacji niż teraz. Po przeprowadzonych pracach oszczędności mogą sięgnąć nawet 50 % dotychczasowych kosztów energii cieplnej. Docieplenie elewacji zewnętrznej nada obiektowi nowy, znacznie korzystniejszy wygląd. Poza tym remont wpłynie na istotne zmniejszenie ilości gazów emitowanych do atmosfery. Termomodernizując obiekty chronimy środowisko.

W ocenie Stefana Piechockiego, wicestarosty pilskiego, który przypomniał historię obiektu, budynek przy głównej arterii miejskiej długo czekał na modernizację: – To typowy obiekt z wielkiej płyty, tak się kiedyś budowało. Jestem pewien, że środki przeznaczone z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pozwolą na szybką termomodernizację budynku, który wymagał tego od dawna.

Podczas spotkania z dziennikarzami Andrzej Cieślik właściciel Nova Term zapewnił, że po remoncie budynek wyprzedzi swoje czasy: – Zastosujemy rozwiązania na wysokim poziomie, od fundamentów po dach. Mamy bogate doświadczenie. Zapewniam, że dobrze wywiążemy się z powierzonego nam zadania. Ten obiekt ma cieszyć oko i tak z pewnością będzie. Możemy więc dzisiaj powiedzieć: do zobaczenia za dwa i pół miesiąca!

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart