Przepraszam, ja tu rosnę!

Dzisiaj w Pile została zainaugurowana akcja „Przepraszam! Ja tu rosnę”.

Popularność posiadania samochodu osobowego, znacznie wzrosła w przeciągu ostatnich lat. Wraz z możliwościami, nie zmieniła się jednak mentalność użytkowników samochodów. Duże ilości emisji gazów i pyłów do powietrza, niszczenie zieleni, tworzenie klepisk powodujących brak odpowiedniego pochłaniania wody. Wszystko to ma bezpośredni wpływ, na zwiększenie kosztów sprzątania ulic, oraz ryzyko zatykania kanalizacji deszczowej piachem. Zalane podczas nawałnic piwnice, to po części wina tych „trawnikowych kierowców”.

1/3 mieszkańców miasta nie posiada samochodów, a stojące auto zabiera około 12 m2 terenu wspólnego – terenu do którego wszyscy mieszkańcy mają prawo.

GWDA sp. z o.o. chciałaby zwrócić uwagę mieszkańców Piły, na powyższe problemy i zachęcić do szanowania terenów zielonych, jednocześnie zachęcając do zdrowego, aktywnego trybu życia.
Akcja, do której chcemy Państwa zachęcić, ma na celu przygotowanie i umieszczenie tabliczek z napisem „PRZEPRASZAM! JA TU ROSNĘ!” w miejscach „zielonych”, nieprzeznaczonych do parkowania pojazdów.
Akcja ma na celu, zapobieganie zatrzymywaniu i parkowaniu samochodów na terenach zielonych, oraz promocję poruszanie się komunikacją zbiorową, jak również jednośladami, takimi jak rowery czy skutery – mówią organizatorzy.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart