Pralnia „SONIA”: Sukces zbudowany na jakości

Przyznany przed miesiącem tytuł „Palladowy HIT 2017” to w ocenie kapituły konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów uhonorowanie dotychczasowych dokonań Pralni „SONIA” w Pile, a zarazem podkreślenie jej wiodącej w skali kraju pozycji w zakresie kompleksowych usług pralniczych – prania wodnego i czyszczenia chemicznego.

Ale to tylko jeden z laurów, jakie na początku tego roku dołączyły do bogatej kolekcji osiągnięć Stanisława Pircha.
Działająca od 1982 roku Pralnia „SONIA” od lat konsekwentnie umacnia swoją markę jako jedna z gospodarczych wizytówek naszego regionu. Fakt ten docenił Zarząd Powiatu w Pile, przyznając firmie statuetkę „Lider Sukcesu 2017”. W uzasadnieniu podkreślono m.in. fakt, iż w 2007 roku pilski zakład jako pierwszy w Polsce otrzymał NATO-wski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej, dzięki któremu może świadczyć usługi dla wojsk NATO, zaś od 2014 roku, również jako pierwszy w kraju, posiada certyfikat AQAP, określający wymagania dotyczące systemu jakości dostaw i usług dla wojska.


Jedno z najnowszych osiągnięć firmy to Certyfikat Europejskiego Systemu Wyróżnień i Nagród Jakości – w tym kontekście Wielkopolski Instytut Jakości przyznał Pralni „SONIA” tytuł lidera Programu Kompleksowego Zarządzania Jakością za osiągnięcia w doskonaleniu zarządzania zgodnego z Modelem Doskonałości EFQM.
Dwa kolejne wyróżnienia miały bardziej osobisty wymiar. W plebiscycie Głosu Wielkopolskiego Stanisław Pirch został Osobowością Roku w kategorii biznes w Pile i powiecie pilskim. Otrzymał także „biznesową” nagrodę dziennikarzy Tygodnika Pilskiego w plebiscycie Człowiek Roku 2017.


W tym miejscu należy podkreślić, że właściciel Pralni „SONIA” to również aktywny działacz stowarzyszeń branżowych i rzemieślniczych. Zasiada w zarządzie Cechu Rzemiosł Różnych w Pile, jest członkiem Stowarzyszenia im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z siedzibą w Poznaniu, działaczem Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, należy do Stowarzyszenia Pralników Polskich oraz do Polskiej Izby Gospodarczej Czystości.


Ci, którzy znają Stanisława Pircha, wiedzą dobrze, że jego obraz byłby niepełny, gdyby nie wspomnieć o jego działalności charytatywnej. Dodajmy więc, że jako gorący admirator pracy pozytywistycznej – a więc tej skierowanej i na dobro innych – jest m.in. fundatorem poznańskich pomników Hipolita Cegielskiego i Ignacego Jana Paderewskiego, wspiera spotkania pilskich seniorów, regularnie wspomaga młodych sportowców. Kilka tygodni temu trenerzy Józef i Tomasz Jopkowie wręczyli mu samurajski miecz w podziękowaniu za przychylność dla pilskiego judo. Pan Stanisław bez wahania włączył się także w niedawną akcję „SOS dla Syrii”, wymiernie dokładając się do odbudowy Salezjańskiej Szkoły w zniszczonym działaniami wojennymi Aleppo.


„Niewiele jest firm tak hojnych i chętnych do pomocy” – podkreśliło w swym podziękowaniu Stowarzyszenie Pro-Senior, organizator corocznych Międzynarodowych Spotkań Seniorów w Pile.

Firma Pralnia „SONIA” Stanisław Pirch do takiego grona bezsprzecznie należy!

Mariusz Szalbierz

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart