Connect with us

Biznes

Poznaliśmy Liderów Sukcesu

Published

on

W piątkowy wieczór w hotelu Gromada w Pile, podczas uroczystej gali, starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz pozostali członkowie Zarządu Powiatu w Pile wręczyli statuetki Lidera Sukcesu 2018. Tych zaszczytnych tytułów tym razem przyznano aż 15, a nominacji, czyli wyróżnień, było 12.

– To dla mnie olbrzymi zaszczyt i wielka radość, że dzisiaj ponownie mogę być częścią święta pilskiej przedsiębiorczości – święta tych wszystkich, którzy swoimi działaniami budują i rozwijają nasz powiat pilski, którzy dzięki talentowi, operatywności i pracowitości osiągają sukcesy. Ufam, że jest możliwe także dzięki naszym działaniom i inicjatywom podejmowanym przez Powiat Pilski. W ubiegłym roku wyremontowaliśmy szpitalny oddział ratunkowy w Pile i odział nefrologii. Cały czas modernizujemy powiatowe szkoły, pozyskujemy fundusze na kształcenie pracowników. Już w tym roku rusza przebudowa stadionu na Okrzei, tak aby każdy z mieszkańców, niezależnie od wieku, mógł korzystać z niego za darmo przez cały rok – mówił starosta pilski Eligiusz Komarowski witając zebranych gości.

Sanktuarium w Skrzatuszu Ambasadorem Powiatu
Tytuły Lidera Sukcesu 2018 wręczono w 9 kategoriach, do tego przyznano tytuły Liderów instytucjom i organizacjom poza kategoriami (pełna lista laureatów poniżej). W tym roku wręczono także dwa tytuły Kryształowego Lidera Sukcesu. Z kolei tytuł Ambasadora Powiatu Pilskiego 2018 otrzymało Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.
Statuetkę odebrał ks. Wacław Grądalski, kustosz Sanktuarium.
– To ważne wyróżnienie. Dziękujemy. Mam dwóch przełożonych, Pana Boga, który sprawił, że figurka Matki Boskiej Bolesnej została ocalona i do nas trafiła i biskupa Edwarda Dajczaka, który pomógł w odnowieniu sanktuarium. W każdym dziele ważny jest człowiek, a ksiądz biskup zrobił wszystko, by przywrócić mu dawny blask. W naszej diecezji to dzisiaj drugie miejsce po kolegiacie w Kołobrzegu o takiej randze – powiedział.

Gala zakończyła się uroczystym bankietem.
Lider Sukcesu to tytuł i nagroda ustanowiona przez Zarząd Powiatu w Pile 10 listopada 2004 roku. Teraz odbyła się już 15. jubileuszowa edycja.

LAUREACI TYTUŁU LIDER SUKCESU 2018 i NOMINOWANI

Advertisement

Zdrowie i pomoc społeczna
Nominacje:
Odział Rejonowy PCK w Pile
W ubiegłym roku PCK obchodził 60-lecie honorowego krwiodawstwa. OR PCK w Pile z powodzeniem razem ze Starostwem Powiatowym w Pile zorganizował akcję pod hasłem „Krwiodawstwo nie ma wakacji” w ramach której od kwietnia do sierpnia odbyło się 6 mobilnych zbiórek krwi. Uczestniczyło w niej 120 dawców, a pozyskano 52 litry krwi.
Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas w Leżenicy
Warsztat liczy 25 uczestników z Gminy Szydłowo. Zajmuje się rehabilitacją zawodową, społeczną i zdrowotną. Uczestnicy integrują się z mieszkańcami, poprzez udział w festynach i kiermaszach, prezentację własnych prac. Od niedawna działa tu również grupa teatralna. Warsztat organizuje wycieczki, a członkowie biorą udział w olimpiadach, przeglądach twórczości artystycznej.
LIDER SUCKESU 2018:
Przychodnia NEURO-MED. Zespół Specjalistów Iwona Flis, Joanna Łysak – Hampel Spółka Cywilna
Przychodnia mieści się w budynku przy al. Wojska Polskiego 49b w Pile. Zajmuje ponad 140 metrów kwadratowych powierzchni, na której w ubiegłym roku urządzono tu gabinety, salę do ćwiczeń rehabilitacyjnych dla dzieci, sanitariaty dostosowane dla osób niepełnosprawnych. To nowoczesne wnętrza, kolorowo wyposażone, bo pacjentami są głównie dzieci, również te najmłodsze. W przychodni przyjmuje lekarz neurolog, neurologopeda, psycholog dziecięcy, psychoterapeuta, fizjoterapeuci, dietetyk.

Kultura i sztuka
Nominacje:
Anna Kluza
Artysta, plastyk. Pracowała przy filmie “Twój Vincent”, pełnometrażowej animacji malarskiej, nominowanej w 2018 roku do Oscara. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, autorką kilku wystaw indywidualnych oraz uczestniczką wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą (Perugia i Castiglion Fiorentino, Włochy). To artystka poszukująca i odważna.
Tadeusz Wyrwa-Krzyżański
Tadeusz Wyrwa-Krzyżański uznany poeta, prozaik, grafik, edytor i wydawca. Autor 48. książek. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Twórca również wierszy dla dzieci. Uhonorowany odznaczeniem ,,Zasłużony dla kultury polskiej” oraz Nagrodą UNESCO. W ubiegłym roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy twórczej. Z tej okazji w galerii BWA w Pile odbyła się wystawa jego prac graficznych i rysunku pt. “Siwe dziecko”.
LIDER SUKCESU 2018:
Andrzej Podolak
Andrzej Podolak – pilski artysta malarz, twórca w dziedzinie malarstwa sztalugowego, architektonicznego, grafiki, architektury wnętrz, wystawiennictwa. W ubiegłym roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy twórczej, którego uwieńczeniem była wystawa retrospektywna w Galerii BWA „Życie zamknięte w obrazach”. W latach 1991-2008 pełnił funkcję dyrektora pilskiego BWA. Eksponował swoje prace na wielu wystawach w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych. Za pracę twórczą otrzymał m.in.: Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medal Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS.

Edukacja i nauka
Nominacja:
Pracownia Edukacji i Coachingu, Małgorzata Burzyńska, Monika Kłos s.c.
Istnieje na pilskim rynku 5 lat, tworzą ją dwie kreatywne kobiety dr Monika Kłos i dr Małgorzata Burzyńska. Pracują z dziećmi oraz z dorosłymi. Firma specjalizuje się w organizacji szkoleń i warsztatów, które są tworzone na potrzeby indywidualne organizacji i instytucji. Projekty szkoleniowe dotyczą rozwoju osobistego, zawodowego i umiejętności komunikacji międzyludzkiej.
LIDER SUCKESU 2018:
Szkoła Policji w Pile
Szkoła Policji w Pile to jednostka, która poza szkoleniem funkcjonariuszy z całego kraju, organizuje również międzynarodowe konferencje i szkolenia z zakresu przestępczości gospodarczej, w cyberprzestrzeni, przy współpracy z Interpolem i innymi międzynarodowymi organizacjami policyjnymi. Słynie również z organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. W 2018 roku odbyła się już jego 10., jubileuszowa edycja. Ponadto wykładowcy Szkoły edukują dzieci i młodzież z zasad bezpieczeństwa, kursanci uczestniczą np. w licznych zbiórkach krwi. W tym roku dla słuchaczy będzie oddana nowy internat na 386 miejsc, który znakomicie wpisał się także w krajobraz miasta.

Działalność społeczna i zawodowa
Nominacje:
Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddział w Pile
Piła była zawsze mocnym punktem na wojskowej mapie, przez lata funkcjonował tu 6. Pułk Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego. Dlatego stowarzyszenie dba o zachowanie pamięci o bogatej historii lotnictwa w Pile. W ubiegłym roku staraniem stowarzyszenia została utworzona Izba Pamięci Garnizonu Piła, w której zebrano liczne pamiątki po wojsku, również te, które znajdowały się w dawnej Sali Tradycji Garnizonu Pilskiego przy ul. Kossaka.
Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 Koło nr 9 im. Teofila Spychały w Pile Towarzystwo od lat działa na rzecz upamiętnienia Powstania Wielkopolskiego i dba oto, by jego historię poznało przede wszystkim młode pokolenie. W 2018 r., kiedy obchodzono 100 rocznicę tego wydarzenia, członkowie Towarzystwa byli szczególnie mocno zaangażowani w obchody, a Roman Chwaliszewski i Wojciech Kicman, członkowie Towarzystwa, to również autorzy licznych wydawnictw na temat Powstania Wielkopolskiego i samych Powstańców.
LIDER SUKCESU 2018:
Barbara Kopczyńska – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łobżenicy
Pani Barbara Kopczyńska od ponad 30 lat kieruje pracami Gminnego Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łobżenicy. To dzięki jej pracy społecznej i poświęceniu dzieci z terenu Gminy Łobżenica, szczególnie z rodzin ubogich, otrzymują wsparcie materialne. Jest od lat organizatorką zbiórek charytatywnych na rzecz dzieci. Nawiązała współpracę z Fundacją Norweską, dzięki której pozyskała wyposażenie oraz sprzęt dla dzieci niepełnosprawnych, a także dorosłych.

Advertisement

Gospodarka i przedsiębiorczość
Nominacje:
Dwór Hercowo Elżbieta Nowak
Dwór Hercowo to urokliwe miejsce wypoczynku i tradycyjnej kuchni w gminie Wyrzysk. Baza noclegowa znajduje się w wystylizowanym dworku z XIX wieku. Do dyspozycji gości jest również salonik na piętrze z zabytkowym piecem kaflowym oraz tarasem. W piwnicach Dworu właściciele podają potrawy kuchni polskiej według starych receptur.
Eximdi Jarosław Bużantowicz
Firma Eximdi Jarosław Bużantowicz, właściciel Pilskiego Toru Kartingowego Gokart Extreme w Pile oraz Parku Rozrywki Jump Extreme, to lider w regionie pilskim w dziedzinie sportu i rekreacji, dostarczających adrenaliny. Zapewnia rozrywkę dla całych rodzin.
LIDER SUKCESU 2018
Przedsiębiorstwo Produkcyjne SPAW-MET
Przedsiębiorstwo SPAW-MET zostało założone w 2007 r. przez dwóch braci Arkadiusza i Radosława Ignasiak, pochodzących z Kunowa (gmina Łobżenica). Firma nastawiła się na produkcję maszyn rolniczych, leśnych i do utrzymania dróg. Początkowo klientów znajdowała na rodzimym rynku, wkrótce na rynkach i na Zachodzie Europy. Obecnie głównym odbiorcą są Niemcy. Firma posiada nowoczesne zaplecze technologiczne i profesjonalną kadrę, dzięki czemu doskonali swoją ofertę. Rosnący popyt wymusił rozbudowę powierzchni produkcyjno–magazynowej, która w tym roku będzie potrojona.

Rolnictwo i ochrona środowiska
Nominacja:
Gospodarstwo Szkółkarske Henryk Hinca w Dobrzycy
Działalność gospodarczą Henryk Hinca prowadzi od 26 lat. Początek związany był z produkcją drzew i krzewów ozdobnych. Obecnie szkółka zajmuje 15 ha. Produkuje drzewa i krzewy ozdobne, drzewa alejowe, rośliny szczepione. Od kilku lat specjalnością gospodarstwa jest borówka amerykańska. W gospodarstwie szkółkarskim znajdują się także plantacje świerka srebrzystego i pospolitego.
LIDER SUKCESU 2018:
Firma Sady Dolina Noteci SDN sp. z.o.o w Jeziorkach
Firma powstała w 2013 roku z inicjatywy właściciela – Henryka Stokłosy. Obecnie uprawy sadownicze liczą już przeszło 100 ha. Występuje w nich wiele ciekawych upraw owoców różnych odmian: wiśni, czereśni, śliwy, gruszy, jabłoni. Sad prowadzony jest według nowoczesnych metod produkcyjnych. Drzewa rosną pod konstrukcjami sadowniczymi importowanymi z Włoch. Firma posiada rozbudowany park maszynowy. Owoce przechowuje się w nowoczesnym obiekcie o powierzchni blisko 4 tysięcy metrów kwadratowych. Owoce są zdrowe, najwyższej jakości, a ich uprawa jest systematycznie powiększana o kolejne odmiany.

Sport i turystyka
Nominacje:
Mikołaj Tobera – KS Sporty Walki Piła
Niezwykle utalentowany zawodnik Klubu Sporty Walki w Pile, z tytułem Mistrza Polski Seniorów w Boksie, który zdobył w ubiegłym roku w wadze do 69 kilogramów. W klubie trenuje od 4 lat pod okiem ojca Arkadiusza Tobery, który w klubie jest szefem sekcji pięściarskiej. Obecnie Mikołaj Tobera umiejętnie łączy trening ze studiami prawniczymi. Jest członkiem kadry narodowej.
Alicja Muszyńska – KKT Shoto Piła
Ta 16-letnia zawodniczka przygodę z karate zaczęła już… w przedszkolu. W Klubie szybko rozwinęła talent. Zaczęła wygrywać klubowe zmagania, potem okręgowe. W 2018 roku zdobyła mistrzostwo Polski, dostała się również do kadry narodowej. Jej ambicja i wola walki są godne podziwu. Na Mistrzostwach Europy, które w ubiegłym roku odbyły się w Słowenii, mimo kontuzji zdobyła brązowy medal.
LIDER SUKCESU 2018
Agroturystyka Jaśkowo
To komfortowe miejsce całorocznej agroturystki w Nowej Wsi Ujskiej. Właściciele Agnieszka i Grzegorz Norkowscy stworzyli je 7 lat z wizją i dużym rozmachem. Dzisiaj do dyspozycji gości są cztery apartamenty i liczne atrakcje: plac zabaw dla dzieci, grill, sauna sucha, grota solna, sala mini fitness, do tego winiarnia w zabytkowej wieży. Agroturystyka Jaśkowo to miejsce, w którym można wypocząć od miejskiego gwaru – doskonałe nadaje się na rodzinny wyjazd, grupy przyjaciół czy na wycieczki szkolne i przedszkolne.

Inwestycja Roku Powiatu Pilskiego
LIDER SUKCESU 2018
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Pile
Ośrodek dla dzieci i młodzieży, z różnymi dysfunkcjami psychicznymi, w którym edukację i rehabilitację otrzymują osoby nawet do 24 roku życia, powstał ponad 50 lat temu. W 2018 roku do użytku została oddana tu nowa sala gimnastyczna z boiskami wielofunkcyjnymi, salkami do rehabilitacji. W placówce realizowany jest także projekt MOŻESZ WIĘCEJ. Jest to program rozwoju umiejętności i indywidualnego wsparcia dla uczniów. Obejmuje on 154 osoby ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W projekcie będzie uczestniczyć także 20 nauczycieli.

Advertisement

Poza kategoriami
LIDER SUKCESU 2018
Sun Group spółka z.o.o sp. k. w Ujściu
Firma SUN GROUP powstała w 2007 r. w Ujściu. Założona została przez Michał Wiederę i Sebastiana Sowę, absolwentów wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej. Nastawiona jest na tworzenie dedykowanych narzędzi działających on-line, m.in. takich jak serwisy internetowe, aplikacje webowe oraz aplikacje mobilne. Posiada własne narzędzia do e-mail marketingu i zdalnego wyświetlania reklam. Zatrudnia 24 specjalistów. Jej profesjonalizm doceniło wiele znanych firm z sektora prywatnego jak i publicznego.
Krzysztof Mańczak DIESEL- SERWIS s.c. w Pile
Krzysztof Mańczak działalność rzemieślniczą rozpoczął w 1983 roku, wkrótce dołączył do niego wspólnik, co zaowocowało budową własnego warsztatu i rozszerzeniem usług o naprawę pojazdów z silnikami diesla. Od 2010 roku firma DIESEL – SERWIS s.c. jest firmą rodzinną, którą Krzysztof Mańczak prowadzi z żoną. W 2017 r. firma dołączyła do autoryzowanej sieci warsztatów Bosch Serwis, dzięki czemu ma odstęp do najnowszych technologii i stałego szkolenia pracowników.
Strzelecki Klub Sportowy – INTER – CONTINENTAL Piła
Klub w 2018 roku promując obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, przeprowadził cykl aż 6 otwartych turniejów strzeleckich. Zawody przeprowadzane były w klasyfikacjach indywidulanych oraz reprezentacji szkół z terenu powiatu pilskiego. W zawodach brało udział ponad 400 osób. Od lat szkoli i zachęca młodzież do uprawiania tego tradycyjnego sportu, a jego zawodnicy odnoszą liczne sukcesy turniejowe.
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku kieruje swoje działania do wszystkich grup wiekowych i ludzi o różnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. Rozpoznawanym znakiem placówki są działające tu chóry. W ośrodku działa m.in. prawie stuletni chór mieszany „Halka”, Wyrzyski Chór Męski, zdobywający nagrody na międzynarodowych i ogólnopolskich konkurach chóralnych. W ofercie placówki są zajęcia czytelnicze, plastyczne, taneczne, muzyczne oraz fotograficzne
Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Pile
Stowarzyszenie to organizacja pożytku publicznego, działająca w Pile od 2009 roku. Należy do Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna, które działa na rzecz zdrowia kobiet od ponad 20 lat. Skupia aktywne kobiety w różnym wieku, różnych profesji, których głównym celem jest działanie na rzecz profilaktyki raka piersi. Przede wszystkim zachęca kobiety do regularnych badań profilaktycznych (USG piersi i mammografii) również je organizując i współfinansując ich koszt. Od lat organizuje też akcje samobadania piersi i udziela im fachowych rad.
Spółdzielnia Socjalna “Świt Dobry”
Spółdzielnia powstała we wrześniu 2014 roku. Działa w niewielkiej wsi Dźwierszno Małe położonej nieopodal Łobżenicy. Spółdzielni aktywizuje zawodowo mieszkańców wykluczonych społecznie. Zajmuje się cateringiem, obsługuje rodzinne uroczystości, ale także imprezy masowe i festyny. Serwuje potrawy przygotowane z lokalnych produktów, zdrowych i świeżych. Świt Dobry słynie z tego, że umie gotować bez gazu i prądu w trudnych warunkach, a ich świniak pieczony w ziemi jest znany wśród wielu klientów. .
Kabuki Polska sp. z o.o.
Restauracja Kabuki w Pile to miejsce kulinarnej podróży po smakach orientalnej, a głównie japońskiej kuchni. Wykwintne, klimatyczne, w którym potrawy przygotowywane są z dobrych i naturalnych produktów. Nazwa nawiązuje do pełnego ekspresji teatru Kabuki, w którym wszystko musi być perfekcyjne, wybijające się ponad przeciętność. Restauracja Kabuki zyskała sobie szybko uznanie klientów, których zresztą ciągle przybywa.

KRYSZTAŁOWY LIDER SUKCESU 2018
1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu
1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu, która swoim zasięgiem obejmuje m.in. Piłę, to Lider Sukcesu za rok 2016. Otrzymała statuetkę za budowę w Pile Wielkopowierzchniowego Wielobranżowego Składu Materiałowego. W 2017 jak i w 2018 roku kierownictwo bazy oraz podległe jej jednostki mocno angażowały się w wydarzenia organizowane dla mieszkańców Piły i powiatu pilskiego. Dzięki dobrej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Ple na stadionie przy ul. Okrzei odbyły się pikniki z Okazji Święta Wojska Polskiego. Wojsko zaprezentowało swój sprzęt bojowy, uzbrojenie i było otwarte na rozmowy z mieszkańcami.
Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych S.A. w Mirosławiu
Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych S.A. wybudowana pod koniec lat 60., produkcję rozpoczęła w 1970 r. ukierunkowaną na strunobetonowe materiały prefabrykowane do budowy torów kolejowych PKP, w tym przede wszystkim podkładów kolejowych. Obecnie należy do międzynarodowej grupy Consolis, specjalizującej się w produkcji materiałów do budownictwa kolejowego. Obecnie zatrudnia 230 pracowników. Aby zaspokoić potrzeby mieszkaniowe pracowników zakład wybudował dla nich ponad 200 mieszkań. To Lider Sukcesu 2007.

AMBASADOR POWIATU PILSKIEGO
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu
To jedno z najpopularniejszych miejsc pielgrzymów z całego kraju. Sanktuarium Maryjne w Skrzatuszu zbudowano w latach 1687–1694 jako wotum za odsiecz wiedeńską. Znajduje się w nim cenna XV-wieczna Pieta –z wierzbowego drewna. W 1988 r. prymas Polski kard. Józef Glemp ukoronował ją koronami papieskimi. Właśnie dzięki figurce miejsce to znane jest z licznych uzdrowień i stało się centrum duchowym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Odbywają się tu liczne rekolekcje, warsztaty i spotkania modlitewne. Udało się również wyremontować również sam kościół wraz z ołtarzem. Decyzją Watykanu sanktuarium skrzatuskie podniesione zostanie do godności bazyliki we wrześniu 2019.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Biznes

Właściciele Domu Pogrzebowego Nekrolog z nowymi inwestycjami w infrastrukturę zakładu 

Published

on

By

Państwo Pawłowscy kontynuują ponad 30-letnią tradycję, zapoczątkowaną przez poprzednie pokolenie rodziny, w zakresie prowadzenia pilskiego Domu Pogrzebowego Nekrolog. Nowi właściciele prężnie rozwijają zakład i inwestują w nową infrastrukturę, stając się jednym z najbardziej dynamicznie działających podmiotów na lokalnym rynku.

Działający od 30 lat przy ulicy Żeleńskiego Nekrolog jest jednym z czterech domów pogrzebowych w mieście. Założony został przez Krystynę i Aleksandra Pawłowskich w latach 90., a następnie odziedziczony przez ich syna i synową, którzy kontynuowali tradycję wysokiej etyki obsługi klientów, rozpoczętą przez właścicielkę. Zakład świadczy usługi również w okolicznych miejscowościach.

Nowym właścicielom zależy przede wszystkim na zachowaniu wartości rodzinnej firmy, która cieszy się zaufaniem lokalnego rynku, jednocześnie stale podnosząc jakość usług. Łukasz Pawłowski wprowadził standardy pracy i zarządzania zespołem w zgodzie z dyscypliną, którą zna ze swoich doświadczeń jako strażak w PSP i OSP Piła. Z kolei jego żona Justyna na co dzień wykorzystuje swoją empatię i umiejętności organizacyjne zaczerpnięte z poprzednich doświadczeń w obsłudze klienta. W efekcie, Dom Pogrzebowy Nekrolog cieszy się wysokimi opiniami wśród klientów, co sprawia, że od ponad dwóch lat regularnie jest wybierany jako firma oferująca usługi najwyższej jakości w swojej branży i regionie, zgodnie z niezależnymi rankingami.

Otwartość i chęć ciągłego ulepszania oferty dla swoich klientów sprawia, że Państwo Pawłowscy nie przestają szukać możliwości rozwoju.

Advertisement

– W swojej pracy nieustannie spotykamy się z pogrążonymi w żałobie osobami i wnikliwie obserwujemy ich potrzeby, by ułatwić im ten trudny moment. Już od jakiegoś czasu rozważaliśmy rozbudową zakładu i inwestycję we własną chłodnię oraz nowoczesną salę pogrzebową. Chcemy zapewnić klientom jeszcze pełniejszą opiekę i wsparcie. Aby sprostać ich oczekiwaniom musimy nieustannie dostosowywać się do ich rosnących oczekiwań – ocenia Łukasz Pawłowski z pilskiego Nekrologu.

Rozbudowa zakładu i nowa jakość usług

Na pytanie o wyzwaniach po odziedziczeniu działalności po matce, nowi właściciele odpowiadają: “Firma prosperowała dobrze i cieszyła się zaufaniem klientów, ale wiedzieliśmy, że konieczna jest modernizacja. Chcieliśmy zachować wartości, na bazie których powstała, jednocześnie wnieść świeżość i nowe pomysły. W pierwszej kolejności zajęliśmy się rozbudową zakładu i powiększeniem zespołu pracowników”.

Inicjatywa podniesienia standardu świadczonych usług w Nekrologu rozpoczęła się od strategicznej inwestycji w rozbudowę infrastruktury zakładu. Między innymi utworzone zostały nowe przestrzenie, które usprawniły codzienną pracę personelu. Jednakże kluczowym elementem była budowa pierwszej nowoczesnej chłodni w Pile, dzięki której firma przestała być zależna od wynajmu przestrzeni zlokalizowanych w szpitalu czy na cmentarzu. Wpłynęło to na obniżenie kosztów wewnętrznych firmy, co z kolei przekłada się na możliwość zaoferowania usług w niższej cenie. Ponadto powstała również komfortowa sala pożegnań, która umożliwia rodzinom spokojne pożegnanie się ze zmarłym, a także zachowanie, potrzebnej w tym momencie, prywatności.

Zainwestowano również w modernizację strony internetowej domu pogrzebowego, dzięki czemu została ona dopasowana do europejskich standardów i umocniła pozycję firmy w Internecie. Działanie to pozwoliło również na podkreślenie widoczności Nekrologu w sferze online. Ułatwi to potencjalnym klientom proste i szybkie wyszukanie firmy, która kompleksowo i profesjonalnie wesprze ich w organizacji ceremonii i pochówku w tym wymagającym czasie.

Realizacja tych działań zaowocowała stworzeniem nowoczesnego zakładu, który spełnia najwyższe standardy i oferuje usługi pogrzebowe najwyższej jakości. Dzięki tym wszystkim ulepszeniom, Nekrolog wyróżnia się w polskiej branży funeralnej i zwraca uwagę klientów poszukujących odpowiedzialnego partnera w tych trudnych dla siebie chwilach.

Advertisement

Ponadto, Nekrolog planuje w przyszłości wzbogacić ofertę o usługi koncyliacyjne. Dzięki temu nie tylko podniosą standard świadczonych usług, zapewniając nowoczesność w działaniu, ale także będą w stanie wesprzeć rodziny w rozwiązywaniu konfliktów związanych z podziałem spadku. Realizacja tego celu pozwoli im na jeszcze bardziej efektywne wsparcie osób pogrążonych w żałobie, dla których tego rodzaju spory często nie są priorytetem w tak trudnym okresie po stracie bliskiej osoby.

Więcej informacji na temat Nekrologu można znaleźć na stronie internetowej nekrolog.sereni.pl

art. sponsorowany

Advertisement
Continue Reading

Biznes

Wodorowa rewolucja czy ewolucja?

Published

on

By

fot. H2Poland

art. sponsorowany

W procesie transformacji energetycznej wodór ma potencjał stać się kluczowym czynnikiem napędowym. Jednak osiągnięcie tego wymaga współpracy na szczeblu międzynarodowym, obniżenia kosztów oraz integracji z istniejącymi systemami energetycznymi. Dopiero wtedy będziemy mogli wykorzystać jego pełny potencjał.

Kluczową kwestią dla przyspieszenia rozwiązań w zakresie regulacji i certyfikacji wodoru jest współpraca międzynarodowych organizacji. „Powinny one współpracować, ułatwiając komunikację między sektorem przemysłowym, środowiskiem akademickim, instytutami badawczymi, inwestorami kapitałowymi i szerszą społecznością zainteresowanych stron” – mówi Jose Oliveira Paulo, prezes Zarządu Klastra Technologiczny na rzecz Konkurencyjności w Energetyce. Wprowadzenie spójnych standardów i przepisów jest kluczowe dla budowy zaufania do technologii wodorowych i umożliwienia im skutecznego wdrożenia. Ma to kluczowe znaczenie dla przyspieszenia rozwiązań w zakresie regulacji i certyfikacji wodoru oraz pomocy w budowaniu wykwalifikowanej siły roboczej dla czystej gospodarki wodorowej.

Kolejnym istotnym wyzwaniem jest obniżenie kosztów związanych z produkcją, dystrybucją i użytkowaniem wodoru. Veronika Vohlidkova, członek zarządu i dyrektor wykonawczy Czeskiej Platformy Technologicznej Wodoru, zauważyła, że aby osiągnąć postęp, musimy przyspieszyć wdrażanie technologii wodorowych i obniżyć koszty. „Złagodzenie przepisów oraz przyjęcie bardziej neutralnego technologicznie podejścia do niskoemisyjnego wodoru są krokami niezbędnymi do osiągnięcia dojrzałości sektora” – wyjaśnia V. Vohlidkova. Rygorystyczne przepisy mogą utrudniać realizację projektów, dlatego elastyczne podejście jest kluczowym aspektem.

Advertisement

Integracja ekosystemów czystego wodoru z przekształcającymi się systemami energetycznymi jest nieunikniona. W regionie Europy Środkowej i Wschodniej inicjatywa 3 Seas może odegrać kluczową rolę. „Rada 3 Seas będzie pracować nad jak najszybszym udostępnieniem wodoru do szerokiego zastosowania w przemyśle, energetyce i transporcie” – wyjaśnia Jan Weiterschutz, prezes Słowackiego Narodowego Stowarzyszenia Wodorowego. Ta inicjatywa ma na celu przyspieszenie integracji wodoru z istniejącymi infrastrukturami energetycznymi, co może przyczynić się do zwiększenia efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Wiodąca pozycja Unii Europejskiej w zakresie czystych technologii wodorowych i ram politycznych jest wielką wartością dla globalnej gospodarki wodorowej. „Kraje takie jak Niemcy mają stać się importerami czystego wodoru poprzez mechanizm rynku czystego wodoru i programy wsparcia, co stanowi cenną lekcję dla Korei, która również przewiduje znaczny import czystego wodoru” – mówi Jaedo Moon, założyciel Global Hydrogen Industrial Associations Alliance i były przewodniczący H2KOREA. Podkreśla on także, że jednocześnie koreańskie firmy przodują w zastosowaniach wodoru, takich jak FCEV i ogniwa paliwowe, oferując krajom europejskim idealnego partnera do rozbudowy ekosystemu wodorowego. „Międzynarodowe platformy, takie jak Global Hydrogen Industrial Associations Alliance, odegrają kluczową rolę w ułatwianiu wymiany informacji, polityki i współpracy między przedsiębiorstwami, ostatecznie przyspieszając naszą wspólną podróż w kierunku przyszłości Net Zero” – dodaje J. Moon.

Obecnie wodór ewoluuje jako rozwiązanie energetyczne, głównie z powodu wysokich kosztów i rygorystycznych przepisów. Jednak przy odpowiednim wsparciu ze strony rządów, sektora prywatnego oraz międzynarodowych organizacji wodór może stać się rewolucyjnym rozwiązaniem, które będzie odgrywać kluczową rolę w transformacji energetycznej, transporcie i biznesie. Wdrożenie bardziej przyjaznych regulacji oraz kontynuacja badań i innowacji mogą znacząco przyspieszyć ten proces i umożliwić wodorowi wykorzystanie jego pełnego potencjału.

Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND oraz Środkowoeuropejskie Forum Dekarbonizacji NetZero odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 24-25 kwietnia 2024 roku.

Advertisement

www.h2poland.com.pl

Źródło informacji: H2Poland

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement