Pożar restauracji w Laskowie

W czwartek, 12 września o godz. 19:12 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało zgłoszenie telefoniczne o pożarze poddasza w budynku restauracyjnym w Laskowie przy ulicy Żeglarskiej.

Na miejsce zadysponowano 4 zastępy z JRG Chodzież, 2 z OSP Szamocin, 1 z OSP Margonin oraz 1 z OSP Lipia Góra.

Strażacy zastali pożar poddasza nad salą bankietową i pomieszczeniami kuchennymi w budynku restauracyjnym. Nikt nie został w środku i nikomu się nic nie stało. Wprowadzono strażaków z kamerą termowizyjną i prądami gaśniczymi do wewnątrz budynku. Kolejni ratownicy zabezpieczeni w sprzęt wysokościowy, przy pomocy piły ratowniczej wykonali otwory w dachu obiektu celem oddymienia poddasza i podania dodatkowych prądów gaśniczych. W działaniach gaśniczych użyto lancę gaśniczą, którą wykonano w kilku miejscach przebycia poszycia dachu celem schłodzenia przestrzeni pod blachodachówką. Po przytłumieniu płomieni i oddymieniu wnętrza obiektu ratownicy odszukiwali i dogasili ukryte zarzewia ognia.

Na miejscu pracowały również służy z Policji, Pogotowia Energetycznego oraz Pogotowia Gazowego.

Działania trwały prawie 5 i pół godziny, w których zaangażowanych było 30 strażaków.

Działania ratowniczo – gaśnicze utrudniała bardzo duża ilość gapiów, którzy blokowali pojazdami dojazd zastępów straży pożarnych do miejsca pożaru.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży apeluje aby osoby postronne nie przyjeżdżały i nie przychodziły w rejon akcji ratowniczo – gaśniczych ponieważ bardzo utrudnia to ratowanie osób lub mienia.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart