Pożar budynku jednorodzinnego

8 maja 2018 roku w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Pile. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśnicze nr 1 i nr 2 z Piły.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zostało przeprowadzone rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że pożarem objęte jest całe poddasze oraz dach obiektu. Z informacji od osób postronnych wynikało, że budynek nie jest na stałe zamieszkany, lecz w środku mogą znajdować się jakieś osoby. Działania strażaków, którzy ze względu na bardzo duże zadymienie musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz gaszeniu pożaru wewnątrz budynku oraz z zewnątrz z kosza drabiny mechanicznej.

Równolegle z działaniami gaśniczymi przystąpiono do przeszukania budynku przy użyciu kamery termowizyjnej, jednak nikogo nie znaleziono. Na miejsce przybyło pogotowie gazowe oraz pogotowie energetyczne, które odłączyły media.
W akcji trwającej 2,5 godziny brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej – 17 strażaków.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart