Policyjny Mikołaj dla kierowców

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu przeprowadzili działania pod nazwą „Policyjny Mikołaj dla kierowców”, prowadzone wspólnie z braćmi zakonnikami. Do trwającej od lat akcji włączyli się jak zawsze uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na drodze.

Działania prowadzone były na Pl. Wolności w Wałczu, przy biegnącej wzdłuż drodze krajowej K 22. Celem ich jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Zwłaszcza teraz w okresie przedświątecznym i samych świat, kiedy to wielu kierowców będzie przemierzać kilometry do rodzin, czy znajomych.

-Akcja prowadzona jest od kilkunastu lat wspólnie z zakonnikami z parafii św. Antoniego w Wałczu, w tym roku z bratem Piotrem Nowakiem. Policjanci z drogówki zapraszali do udziału w akcji zatrzymanych do kontroli drogowej kierowców. Mundurowi przygotowali na tę specjalną okazję ciekawostki świąteczne. Kierowcy mieli okazje zapoznać się ze świątecznymi tradycjami i wierzeniami np. za jaką substancje magiczną uchodził miód, ryba na wigilijnym stole czy kapusta i grzyby. Były także świąteczne zagadki. Natomiast uczniowie przygotowali dla kierowców i pasażerów własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z piernikiem i symbolicznym siankiem- mówi Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Prezentem od policyjnego Mikołaja były zapachy do aut, smycze z numerem telefonu alarmowego oraz czekoladowe Mikołaje. Działania bardzo podobały się uczestnikom ruchu drogowego, którzy popierali tego typu akcje. Mieszkańcy, którzy przyglądali się akcji prowadzonej przez mundurowych i uczniów otrzymali samozaciskowe opaski odblaskowe i słodkie Mikołaje.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart