Policjanci ze Złotowa szokują młodych kierowców

Dzisiaj w jednej ze szkół w Złotowie ruszyła akcja profilaktyczna, której hasło brzmi: „PRĘDKOŚĆ, BRAWURA, ALKOHOL, NARKOTYKI – ZABIJAJĄ”. Policjanci chcą szokować młodych uczestników ruchu drastycznymi zdjęciami z wypadków, które wydarzyły się na terenie powiatu złotowskiego.

-Czynniki takie jak jazda po alkoholu z nadmierną prędkością, brawura, a często także brak doświadczenia sprawiają, że młodzi kierowcy stanowią grupę podwyższonego ryzyka. W 2017 roku na terenie powiatu złotowskiego doszło do 8 śmiertelnych wypadków drogowych w tym sześciu z udziałem młodych kierowców, w których życie straciło 9 osób – mówi mł. asp. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Policjanci ze Złotowa postanowili skończyć z miękką profilaktyką. Teraz chcą szokować młodych kierowców poprzez pokazanie im jakie mogą być skutki brawury czy jazdy po alkoholu.

Młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie obejrzała prezentację z zaciekawieniem. Po spotkaniu z policjantami uczniowie deklarowali, że będą przestrzegać przepisy ruchu drogowego.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart