Policjanci zatrzymali kłusowników

Policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali dwóch kłusowników. Mężczyźni zarzucili na jeziorze sieć typu żak w celu nielegalnego połowu ryb. Trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą za nieodpowiedzialne postępowanie, za które grozi wysoka kara pieniężna oraz kara nawet do 2 lat więzienia.

18 maja br. policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku pełniąc służbę na terenie gminy Wyrzysk otrzymali informację, że nad jeziorem, na terenie gminy Wyrzysk dwóch mężczyzn zarzuciło sieci i nielegalnie łowią ryby. Osoby, które poinformowały mundurowych, dodały, że mogą wskazać dokładnie miejsce, gdzie kłusują mężczyźni.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Mundurowi pojechali wspólnie ze zgłaszającymi na miejsce. Nad jeziorem policjanci zauważyli zaparkowany pojazd marki Ford Mondeo, W środku siedziało dwóch mężczyzn, którzy ze sobą rozmawiali. Jeden z nich miał mokre spodnie i przyznał się, że przyjechał z kolegą, aby zarzucić sieci typu żak w celu nielegalnego połowu ryb.

Po chwili mężczyzna wskazał dokładne miejsce w wodzie, gdzie znajduje się sieć typu żak. Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka kara grzywny oraz kara więzienia do 2 lat.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart