Policjanci zabezpieczyli ponad 2.3 kg marihuany oraz zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich

241 zabezpieczonych krzaków konopi indyjskiej, ponad 2,3 kg gotowego suszu marihuany oraz trzy osoby zatrzymane to finał akcji złotowskich kryminalnych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich na terenie gminy Lipka i gminy Złotów oraz 19-latkę, która w miejscu zamieszkania ukryła kilkanaście porcji marihuany. Teraz zatrzymanym mężczyznom grozić może kara wieloletniego więzienia, 19-latce zaś za posiadanie środków odurzających grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli środki odurzające o czarnorynkowej wartości blisko 300 tysięcy złotych.

Złotowscy kryminalni 30 sierpnia br. zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Lipka podejrzewanego o uprawę konopi indyjskiej. Do zatrzymania doszło w związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł posiadać środki odurzające. Po sprawdzeniu posesji policjanci znaleźli ponad 2,3 kg gotowego suszu marihuany oraz 20 krzaków konopi indyjskich. Dalsze czynności prowadzone przez złotowskich kryminalnych wskazywały, że nielegalna uprawa zlokalizowana na terenie posesji zatrzymanego mężczyzny jest tylko częścią nielegalnego biznesu. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że na terenie lasu niedaleko posesji 29-latek zorganizował zdecydowanie większą uprawę konopi. Penetracja terenu kompleksu leśnego przez kryminalnych doprowadziła do zabezpieczenia jeszcze 166 krzewów konopi indyjskich. Z takiej ilości roślin można uzyskać około 6 kg suszu konopi indyjskiej o czarnorynkowej wartości 180 tysięcy złotych. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego analizując poczynione w trakcie czynności informacje przystąpili do dalszych zatrzymań. Kilkadziesiąt minut później złożyli niespodziewaną wizytę 19-letniej mieszkance gminy Lipka, gdzie podczas przeszukania domu i pomieszczeń zajmowanych przez młoda kobietę, potwierdzili wcześniejsze ustalenia.

W jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili woreczek z suszem roślinny w ilości kilkunastu porcji. Badanie suszu roślinnego narkotestem wykazało jednoznacznie, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową złotowskiej jednostki analizując wcześniejsze ustalenia i zebrany w trakcie realizacji materiał dowodowy wytypowali kolejne miejsce, gdzie mogła być ukryta nielegalna plantacja konopi indyjskich. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych wkroczyli na inną posesję na terenie gminy Złotów. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych kryminalni zabezpieczyli 55 krzaków nielegalnej rośliny. Na miejscu, funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Złotów, który „opiekował” się plantacją.

Podczas akcji wymierzonej w przestępczość narkotykową policjanci zabezpieczyli łącznie 241 krzewów konopi innych niż włókniste oraz ponad 2,3 kg suszu marihuany. Rośliny znajdowały się w różnej fazie wzrostu, najwyższe miały ponad 120 centymetrów. Narkotyki zostaną przebadane w laboratorium policyjnym, a następnie po wydaniu postanowienia przez sąd – zniszczone. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych przez złotowskich kryminalnych środków odurzających to blisko 300 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzut uprawy konopi indyjskich, dodatkowo pierwszy z zatrzymanych odpowie także za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. 19-latka poniesie zaś odpowiedzialność za posiadanie kilkunastu porcji marihuany.

Policyjne video na naszym profilu na Facebooku.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart