Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zabezpieczyli blisko 6 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz zgrzewarkę elektryczną, służącą do pakowania papierosów. Mieszkańcowi Piły, który prowadził przestępczy proceder grozi wysoka kara grzywny, kara więzienia do 1 roku oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy uzyskali informację, że mieszkaniec Piły może być w posiadaniu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna miał handlować papierosami w okolicy swojego miejsca zamieszkania. W związku z tym śledczy postanowili sprawdzić swoje ustalenia.

Funkcjonariusze weszli na ustaloną wcześniej posesję. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz piwnicznych, policjanci ujawnili podrobione papierosy. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 6 tys. sztuk papierosów oraz bez polskich znaków akcyzy oraz zgrzewarkę elektryczną, służącą do pakowania papierosów, które wcześniej otrzymywał od „dostawcy”. Dodatkowo śledczy zabezpieczyli hurtowe ilości folii do zgrzewania papierosów oraz opakowania do nich.

65-letni mieszkaniec Piły odpowie za to, że bez wymaganego wpisu do rejestru, o którym mowa w art 3 ust. 2 Ustawy z dnia 2 marca 2001 roku o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, wytwarzał wyroby tytoniowe w ten sposób, że konfekcjonował papierosy do palenia w opakowania jednostkowe oznaczone znanymi markami przy użyciu urządzenia obsługiwanego ręcznie. Podczas realizacji policjanci zatrzymali dodatkowo kolejną osobę, która kupiła wyroby tytoniowe od 65-letniego mężczyzny.

65-letniemu mieszkańcowi Piły za popełnione przestępstwo grozi wysoka kara grzywny, przepadek zabezpieczonego mienia oraz kara więzienia do 1 roku.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart