Policjanci z Wałcza zabezpieczyli nielegalny tytoń

59-letni mieszkaniec powiatu wałeckiego, odpowie za posiadanie krajanki tytoniu, w ilości ponad 106 kilogramów i ponad 6 tysięcy sztuk papierosów. Mężczyzna przechowywał nielegalny towar, w miejscu zamieszkania i pomieszczeniach gospodarczych.  Teraz za kratkami może spędzić nawet 3 lata.

Praca operacyjna wałeckich policjantów doprowadziła do zatrzymania 59-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego, który posiadał krajankę tytoniu, w ilości ponad 106 kg bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 6 tysięcy sztuk papierosów. Funkcjonariusze weszli do mieszkania mężczyzny, w godzinach popołudniowych. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych znaleźli nielegalny towar.

-Policjanci ustalili, że wartość uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa z tytułu nie opłaconej akcyzy wynosi około 50 tysięcy złotych – informuje Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez akcyzy. Za ten czyn może grozić mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i kara grzywny.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart