Policjanci uratowali desperata

Dzięki błyskawicznej reakcji dwóch złotowskich policjantów udało się uratować życie 38-letniego mężczyzny. Desperat chciał skoczyć z III piętra mieszkania.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Słowackiego mężczyzna chce popełnić samobójstwo skacząc z okna usytuowanego na 3 pietrze.

Dyżurny złotowskiej jednostki natychmiast skierował w rejon zgłoszenia policjantów pełniących służbę na terenie miasta, doprecyzowując w tym samym czasie w którym budynku dokładnie znajduje się desperat. W ciągu kilkudziesięciu sekund funkcjonariusze byli już na miejscu zgłoszenia, gdzie zobaczyli siedzącego na parapecie na 3 piętra mężczyznę. Był on pobudzony, a co najgorsze krzyczał, że za chwilę wyskoczy z okna. Mundurowi szybko ustali, w którym mieszkaniu znajduje się osoba, która podjęła tak dramatyczny krok. Na całe szczęście drzwi wejściowe były otwarte.

Funkcjonariusze umiejętnie prowadzili rozmowę z mężczyzną odwodząc go od samobójczych zamiarów. W trakcie prowadzonego dialogu mundurowi stopniowo zbliżali się do 38-latka, kiedy sierż. sztab. Robert Kargul i post. Agnieszka Marchlewicz byli już na tyle blisko, że zdołali złapać za ręce desperata wówczas wciągnęli go do wnętrza mieszkania. Okazało się, że 38-latek był nietrzeźwy.

Miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci po przebadaniu mężczyzny przez załogę pogotowia ratunkowego zawieźli go do szpitala psychiatrycznego na konsultację lekarską. Niestety z uwagi na jego stan upojenia alkoholowego, wywiad lekarski był niemożliwy. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Jak ustalili mundurowi, pijany 38-latek postanowił ze sobą skończyć po libacji alkoholowej.

Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej interwencji, policjanci zapobiegli tragedii.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart