Policjanci odzyskali narzędzia

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w markecie budowlanym zatrzymali na gorącym uczynku 28-letniego mieszkańca Piły podejrzanego o kradzież elektronarzędzi. Jak się okazało to nie była pierwsza wizyta mężczyzny w tym markecie.

Pilscy kryminalni otrzymali informację, że w jednym z marketów budowlanych na terenie Piły dochodzi do kradzieży m.in. elektronarzędzi. W związku z tą informacją, policjanci natychmiast postanowili to sprawdzić. Funkcjonariusze szczegółowo przeanalizowali zebrane materiały i ustalili, że przestępstw na szkodę jednego z obiektów handlowych mieszczącego się na terenie miasta dokonuje konkretna osoba.

-1 czerwca br. pilscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który znajdując się w sklepie, za liniami kas, w odzieży miał schowane akcesoria do pielęgnacji samochodu. Amator cudzego mienia został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Pile. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zabezpieczyli elektronarzędzia, sprzęt do pielęgnacji domu, ogrodu i samochodu o wartości blisko 2 tys. złotych – informuje podkom. Żaneta Kowalska – oficer prasowy KPP w Pile.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Oświadczył, że do marketu budowlanego chodził regularnie i za każdym razem coś zabierał. Mienie chował najczęściej w garderobie, ale również w dziecięcym wózku. Mężczyzna oświadczył, że postępując w ten sposób chciał skompletować sobie sprzęt, który służyłby mu do tego, aby wykonać w przyszłości remont.

Zatrzymany to 28-letni mieszkaniec Piły. Wcześniej nie był karany. Teraz może spędzić w więzieniu nawet  do 5 lat.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart