Policja zatrzymała sprawców obrzucenia pomnika Jana Pawła II jajami – VIDEO

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mieszkańców Piły, którzy odpowiedzą za znieważenie pomnika. Mężczyźni obrzucili jajkami pomnika Papieża Jana Pawła II, który znajduje się w centrum Piły. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 21 i 22 lat. Byli już wcześniej karani za przestępstwa narkotykowe. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 października br. w Pile przy Placu Zwycięstwa. W tej sprawie funkcjonariusze wykonali różnego rodzaju działania operacyjne. Śledczy zabezpieczyli również nagrania z kamer monitoringu miejskiego, z którego wyodrębnili wizerunki mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tym zdarzeniem.

Policjanci otrzymali od mieszkańców Piły wiele informacji, które były być przydatne w rozpoznaniu sprawców. Funkcjonariusze sprawdzili każdą wiadomość, a po kompleksowym przeanalizowaniu wszystkich zebranych materiałów w sprawie, śledczy wpadli na trop sprawców, którymi okazali się mieszkańcy Piły. Zostali oni zatrzymani na terenie miasta 30 października br.

-Mężczyźni przyznali się do popełnionego przestępstwa. Oświadczyli, że tej nocy spożywali alkohol i w pewnym momencie wpadli na pomysł, że kupią jajka i obrzucą nimi pomnik Papieża Jana Pawła II. Tak też uczynili – mówi podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Piły w wieku 21 i 22 lat. Byli wcześniej karani za przestępstwa narkotykowe. Teraz za tak nieodpowiedzialne zachowanie usłyszeli zarzut znieważenia pomnika, grozi im kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart