Policja ukarała aż 60 pieszych

7 nietrzeźwych kierowców, ponad 60 pieszych, którzy przechodzili w niedozwolonych miejscach, 12 kierowców, którzy naruszyli przepisy o zachowaniu się wobec pieszych, blisko 50 kierujących, którzy przekroczyli prędkość, to rezultaty ostatnich kilku dni wzmożonych działań policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek na drogach i informują, że nie będzie kompromisów i akceptacji na żadne przewinienia na drodze, wręcz przeciwnie, będą surowe kary!!!

Mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w tym również na terenie powiatu pilskiego, w dalszym ciągu na naszych ulicach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu oraz kierowców poruszających się z wyjątkowo nadmierną prędkością, nie stosujących się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

W okresie ostatnich kilku dni funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy, zatrzymali na terenie naszego powiatu siedmiu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem Peugeot 207, 33-letni mieszkaniec Piły.

-Podczas kontroli stanu trzeźwości mężczyzny, okazało się, że miał on w wydychanym powietrzu blisko trzy promile i spowodował kolizję, zderzając się z dwoma pojazdami osobowymi, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Jednak daleko nie odjechał, błyskawicznie został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Natychmiast trafił do policyjnego aresztu – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

W innym przypadku jedna z nietrzeźwych, zatrzymanych kobiet jechała odebrać z Izby Wytrzeźwień bliską osobę, sama będąc pod wpływem alkoholu… nie zdając sobie sprawy z zagrożenia jakie spowodowała na drodze.

Podczas ostatnich kontroli na terenie powiatu pilskiego, policjanci z pilskiej „drogówki” zatrzymali blisko 50 kierujących, którzy podróżowali z nadmierną prędkością. Podczas intensywnych działań funkcjonariusze ukarali ponad 60 pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych, a także nie dostosowali się do sygnalizacji świetlnej. Ukaranych zostało również kilkunastu kierowców, którzy naruszyli przepisy o zachowaniu się wobec pieszych. Policjanci zatrzymali również 8 praw jazdy oraz 10 dowodów rejestracyjnych.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart