Pobicie pilskiego taksówkarza

Dwaj młodzi mężczyźni napadli na pilskiego taksówkarza. Zamiast zapłacić, dusili pokrzywdzonego rękoma za szyję, a także pięściami uderzali go po twarzy. Dzięki szybkiej reakcji i ustaleniom czarnkowskich policjantów, sprawcy zostali zatrzymani. Trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 3 lat więzienia. Taksówkarz trafił do szpitala.

Z relacji pokrzywdzonego wynika, że w nocy 25 stycznia br. do jego taksówki w Pile wsiedli dwaj młodzi mężczyźni, którzy zamówili kurs do Czarnkowa. Mężczyźni nie mieli pieniędzy, więc w zastaw przekazali telefon komórkowy. Będąc na miejscu mieli uregulować należną kwotę. Jednak zamiast zapłacić taksówkarzowi za kurs zaczęli go dusić i uderzać pięściami po twarzy. Następnie zabrali mu przekazany wcześniej w zastaw telefon i uciekli. Podał policjantom szczegółowe rysopisy sprawców na podstawie, których funkcjonariusze przystąpili do ich typowania.

W ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia, mundurowi ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. 22-letni mieszkaniec Czarnkowa i jego 18-letni kolega trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty pobicia. Podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. Grozi im do 3 lat więzienia. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart