Pirat drogowy zebrał 50 punktów karnych w kilka minut

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy, zatrzymali 34 letniego kierowcę osobówki, który na krótkim odcinku drogi kilkukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość i nie stosował się do znaków drogowych poziomych. Kierowca stracił prawo jazdy, otrzymał aż 50 pkt karnych i 5.000 zł grzywny.

Kierowca osobówki poruszał się drogą krajową K22. Na krótkim odcinku drogi pomiędzy miejscowością Strączno- Rusinowo tj. 13 kilometrach kilkukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

-Jadący za pojazdem osobowym marki VW Passat na niemieckich tablicach rejestracyjnych, nieoznakowany radiowóz policyjny wyposażony w wideorejestrator, zarejestrował zachowanie 34-letniego kierującego. Nie dość, że przekraczał on dozwoloną prędkość 50 km/h, to jeszcze popełniał kolejne wykroczenia, nie stosując się do znaków drogowych poziomych tj. przekraczając linie ciągłą. Policjanci nałożyli na 34 letniego kierowcę 50 pkt karnych. Poza tym, stracił on prawo jazdy na 1 rok. Musi także zapłacić grzywnę wysokości 5 tysięcy złotych – informuje mł. asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

Comments: 1

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

  1. Wydaje mi się że powinien zostać zatrzymany wcześniej a nie że policjanci pozwolili żeby kierowca zagrażał innym uczestnikom ruchu drogowego:)

0

Your Cart