Piła pomaga w budowie sierocińca w Ugandzie

Sierociniec ma powstać w mieście Budaka. Obecnie 63 chłopców w wieku od 4 do 16 lat oraz 12 dziewcząt w wieku od 3 do 17lat mieszkają w wynajętych pokojach. Zajmują 3 pomieszczenia w różnych lokalizacjach, co opiekunom bardzo utrudnia sprawowanie pieczy nad dziećmi. Już w najbliższą niedzielę w Pile, na boisku SP 2 przy ul. Bydgoskiej 23,  odbędzie się zbiórka na rzecz budowy sierocińca w Ugandzie.

Dzieci nie mają stałego miejsca pobytu. W większości są to sieroty, półsieroty oraz dzieci, które mają rodziców, którzy jednak nie są w stanie przejąć obowiązków wychowawczych ze względu na brak pieniędzy oraz dysfunkcje społeczne.Organizacja, która się nimi opiekuje składa się z wolontariuszy i nie otrzymuje wsparcia ze strony państwa.

Część dzieci nie uczęszcza do szkoły ze względu na fakt, że nie posiadają pieniędzy na wyposażenie, które w państwowej szkole jest obligatoryjne.

Dzieci potrzebują jedzenia, ubrań, butów, książek, zeszytów, ołówków, artykułów higienicznych oraz leków-przeciwgorączkowych i przeciwbólowych.Jako wolontariusze i uczestnicy międzynarodowego projektu edukacyjno-humanitarnego Face to Face postanowiliśmy pomóc w wybudowaniu sierocińca, co w sposób trwały wpłynie na poprawę warunków bytowych dzieci.

Koszt budowy to ponad 100.000 złotych. Do tej pory udało nam się pozyskać 4.000 złotych i dlatego intensyfikujemy nasze starania, aby zwielokrotnić tę kwotę. Zdobyte pieniądze zostaną osobiści przekazane w styczniu, podczas wizyty wolontariuszy w Ugandzie, którzy dopilnują, aby za zgromadzone pieniądze zakupiono materiały budowlane.

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę na boisko SP 2 ( dawne Gimnazjum nr 5 w Pile ) ul. Bydgoska 23, w godz. 11.00-14.00. Liczy się dosłownie każda złotówka.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart