Piła ma rondo im. Władysława Bartoszewskiego

8 marca, w samo południe rondo  u zbiegu ul. Bydgoskiej, Okólnej i Kusocińskiego otrzymało nazwę Władysława Bartoszewskiego.

W krótkiej uroczystości prócz władz z prezydentem Piotrem Głowskim na czele, wzięli udział także zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji.

-Dziś symbolicznie nadajemy rondu przy którym się zebraliśmy, nazwę Władysława  Bartoszewskiego.  Człowieka którego receptą na życie było bycie umiarkowanym realistą-optymistą oraz sympatia dla życia i dla ludzi. W 2012 r. podczas uroczystości z okazji swych 90. urodzin Bartoszewski mówił, że pierwszą książką jaką wydał w III Rzeczpospolitej była publikacja zatytułowana „Warto być przyzwoitym”. „Myślę, że po kilkudziesięciu latach nie zmieniłem zdania i sądzę, że nie zdążę już go zmienić na tym świecie, że trzeba odróżniać pojęcia wartości i opłacalności. Na pewno warto być przyzwoitym” – powiedział wówczas. Kilka lat wcześniej mówił także , że „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.  – powiedział  prezydent Piły,  Piotr Głowski.

Na rondzie pojawiła się tabliczka informująca, kto jest patronem najmłodszego pilskiego ronda.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart