Pijany wsiadł do auta i uderzył w drzewo

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Szydłowo, który prowadząc pojazd marki Honda Accord, mając w organizmie ponad dwa promila alkoholu, uderzył w drzewo, a następnie uciekł z miejsca. Nieodpowiedzialny kierowca mógł doprowadzić do tragedii… A w domu na tatę czekały dzieci w wieku 1 i 3 lat oraz konkubina w zaawansowanej ciąży. Teraz kierowca odpowie przed Sądem. Grozi mu nawet kilka lat więzienia.

26 listopada br. po godzinie 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał informację, że na drodze, na terenie gminy Szydłowo w miejscowości Pokrzywnica, kierowca prowadząc samochód osobowy marki Honda Accord uderzył w drzewo. Świadek przekazał także informację, że mężczyzna zakrwawiony uciekł z auta. W związku z tym, na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile i Posterunku Policji w Kaczorach. W działania poszukiwawcze włączyli się także policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz przewodnik z psem tropiącym.

Policjanci natychmiast zajęli się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia oraz poszukiwaniem kierowcy, który podróżował pojazdem Honda Accord.

-Mundurowi na bieżąco analizowali wszystkie uzyskane informacje i po kilkudziesięciu minutach ustalili, że kierowcą samochodu, który został porzucony, jest mieszkaniec gminy Szydłowo. Funkcjonariusze nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali w godzinach wieczornych w swoim mieszkaniu – informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Na miejscu zastali także dwoje dzieci w wieku 1 i 3 lat oraz konkubinę w zaawansowanej ciąży. Kobieta poinformowała, że to ona kierowała samochodem, próbując bronić swojego partnera. Jednak po chwili kobieta zmieniła zdanie i powiedziała prawdę. Mężczyzna również przyznał się, że wcześniej pił alkohol i wracał do domu ze spotkania. Podczas badania mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że miał on ponad dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca został natychmiast zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart