Pies Nela rozpoczął pracę

Służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu rozpoczął nowy pies. To pies rasy Labrador. Zdaniem Neli będzie wyszukiwanie zapachu narkotyków.

Od kilku dni w wałeckiej jednostce mieszka nowy pies służbowy. Opiekunem Neli jest wykwalifikowany opiekun-przewodnik st. asp. Kamil Doliwka, który był już przewodnikiem pasa, również labradora. Zambu, bo o nim mowa, od 2 lat odpoczywa na zasłużonej psiej emeryturze. Niebawem opiekun wraz ze swoim nowym psem udadzą się na krótkie szkolenie do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Zarówno przewodnik jak i jego nowy towarzysz, przeszli już specjalistyczne szkolenie.  Nela kilka lat pracowała już w policji.
– W jednostce w Wałczu, głównym zadaniem Neli będzie wyszukiwanie zapachu narkotyków. Na chwilę obecną w jednostka w Wałczu ma dwa psy służbowe. Joko, to pies patrolowo- tropiący. Jej głównym zadaniem jest tropienie przestępców i szukanie zaginionych osób – mówi Beata Budzyń z KPP w Wałczu.

Czworonożni funkcjonariusze są bardzo ważni w swojej codziennej pracy, o czym świadczą ich służbowe sukcesy. Przewodnikowi i Neli życzymy wspaniałej współpracy i pomyślności w wykonywaniu powierzonych zadań.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart