Pierwsze Dni Wyrzyska już za nami

Obchodzone po raz pierwszy Dni Wyrzyska można zaliczyć do bardzo udanych. W dniach od 30 czerwca do 2 lipca nie zabrakło imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Wydarzenie zorganizowano przy wsparciu Powiatu Pilskiego.

– Podczas wydarzeń zorganizowanych w ramach Dni Wyrzyska widać było ogromny potencjał i zaangażowanie mieszkańców. Takie przedsięwzięcia służą integracji lokalnej społeczności, budowaniu wspólnoty i promocji gminy oraz Powiatu Pilskiego. W mojej ocenie zaproponowanie mieszkańcom różnych form wypoczynku i rekreacji okazało się bardzo trafnym pomysłem – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

– Dni Wyrzyska to nasza nowa propozycja, która zastąpiła Festiwal Piosenki Włoskiej. Uważam, że spotkały się one z życzliwym przyjęciem mieszkańców, a samo wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz imprez gminnych i powiatowych. Dni Wyrzyska to bowiem o wiele większy wachlarz różnorodnych propozycji: od współzawodnictwa sportowego poprzez turnieje, zajęcia rekreacyjne dla całych rodzin na koncertach kończąc. Choć pogoda mogłaby być lepsza, myślę że inauguracyjna edycja Dni Wyrzyska wypadła bardzo dobrze – powiedziała Bogusława Jagodzińska, burmistrz Miasta i Gminy Wyrzysk.

W piątkowy wieczór zagrzewały meszkańców do tańca gorącymi rytmami zespoły Jambo Africa oraz The Look & Gethomil Lamarre. Natomiast drugi upłynął pod znakiem sportu. Przed południem na Dębową Górę pobiegli biegacze i pomaszerowali miłośnicy nordic walking w ramach cyklu „Cztery Pory Roku”- „Lato”. Nasz region reprezentowali biegacze z Piły, Kaczor, Wysokiej oraz Starej Łubianki. Natomiast w Osieku nad Notecią odbyła się III edycja Pikniku Rodzinnego „Osiek na start”, podczas którego podjęto próbę bicia rekordu w „Największym Biegu Rodzinnym”. W biegu wystartowało prawie 150 osób. W ramach turnieju piłki nożnej oldbojów zmierzyły się drużyny z TSK Orzeł Osiek i Oldboy Hurtownia Neumann. Wygrali oldboje z Osieka i to do nich w tym roku trafił przechodni Puchar Burmistrza Wyrzyska. W tym dniu również odbył się I Turniej Piłki Nożnej Orlików, w którym oprócz drużyn z gminy Wyrzysk (z Kościerzyna Wielkiego, Osieka nad Notecią i Wyrzyska) zagrali piłkarze z Białośliwia i Łobżenicy. Mecze dostarczyły wiele emocji, a o zwycięstwie zadecydowała ostateczna ilość zdobytych bramek.

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody odbyły się również Młodzieżowe Mistrzostwa w Siatkówce Plażowej, w których uczestniczyli zawodnicy z Białośliwia, Szamocina i Osieka nad Notecią. Drugi dzień zakończył się występem w wyrzyskim amfiteatrze Jakuba Herforta, zwycięzcy edycji „Mam Talent” oraz zespołów „Dwa Pokolenia” i „Pączki w tłuszczu” wraz z Tomaszem Karolakiem.

Ostatni dzień Dni Wyrzyska rozpoczął się zawodami wędkarskimi o Puchar Burmistrza pomiędzy kołami z gminy Wyrzysk, a puchar trafił do PZW Osiek nad Notecią. W godzinach popołudniowych odbył się Piknik Rodzinny oraz jarmark twórczości i rodzimych twórców. Wśród wielu atrakcji były m.in.: maraton zumby, otwarcie ścieżki edukacyjnej „Wodny Świat” zrealizowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb” oraz stoisko z degustacją potraw rybnych. Zaprezentowały się również zespoły taneczne działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku oraz zespół „Osieczanki” z Osieka nad Notecią.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart