Otwarte strażnice z okazji Dnia Strażaka

W ramach akcji „Otwarte strażnice” w dniu 4 maja 2018 roku zorganizowana została akcja edukacyjna na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 PSP w Pile.

Z okazji DNIA STRAŻAKA pilscy strażacy otworzyli swoje bramy przed mieszkańcami miasta Piły i powiatu pilskiego. Akcja została nagłośniona przez pilskie stacje radiowe, ponadto informacja ogłoszona został na stronie internetowej pilskiej komendy. Strażaków w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 PSP w Pile odwiedziło około 200 osób. Przychodziły całe rodziny jak i pojedyncze osoby zainteresowane służbą strażaków. W trakcie wizyty można było obejrzeć pojazdy oraz sprzęt specjalistyczny straży pożarnej, usiąść za kierownicą pojazdu, przymierzyć strażacki hełm, dowiedzieć się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wśród odwiedzających Komora Dymowa, w której funkcjonariusze zaprezentowali, na czym polegają testy, które musi zaliczyć każdy strażak.

Bardzo miły akcentem podczas spotkania były przekazywane przez Dzieci własnoręcznie przygotowane laurki z życzeniami dla wszystkich strażaków.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart