Olimpiada domknęła sezon

Dobiegł końca kolejny cykl imprez, od jesieni organizowanych przez Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy w Pile. Dzieło zwieńczył finał XVIII Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży, który w pierwszy dzień lata odbył się na pilskim stadionie przy Okrzei.

– Finał przeznaczono dla uczniów tych szkół, które w ciągu kilku ostatnich miesięcy, w zawodach organizowanych przez Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy, prezentowały się najlepiej. Gratuluję uczestnikom tych zawodów oraz pozostałych turniejów w kilkunastu dyscyplinach, które działy się w najróżniejszych zakątkach powiatu pilskiego. Wszystkim życzę udanego wypoczynku i wspólnego, radosnego spotkania na sportowych arenach już po wakacjach- mówił starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

Podczas imprezy władze powiatu reprezentował nie tylko starosta, ale również Stefan Piechocki – wicestarosta pilski oraz Jerzy Wiesiołek – członek zarządu.

Każdą grupę uczniów – z podstawówek, gimnazjów i szkół średnich – reprezentowały w środę cztery najbardziej wyróżniające się placówki. W skład każdej z nich mogło wejść maksymalnie 25 osób. Najmłodsi zaczęli od rywalizacji sztafet na dystansie 8 x 50 metrów, którą wygrali chłopcy z Zespołu Szkół nr 3 w Pile oraz dziewczęta z pilskiej „Siódemki”. Później trwało współzawodnictwo w konkurencjach rekreacyjnych. Oprócz sztafet, zespoły rywalizowały w skoku w dal, rzucie piłką lekarską, biegu sprawnościowym, przeciąganiu liny i w meczu piłki nożnej. Warto podkreślić, że w każdym z przypadków drużynę tworzyli wspólnie dziewczęta i chłopcy. Po podsumowaniu zdobytych punktów okazało się, że w gronie szkół podstawowych najlepsza była SP nr 4, wśród gimnazjów także brylowała „Czwórka” (ale ta z ulicy Kujawskiej), natomiast zmagania najstarszych rozstrzygnął na swoją korzyść Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Dodajmy, że spoza Piły na finał Olimpiady dotarły Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku oraz Szkoła Podstawowa w Białośliwiu.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart