Odblask to nie obciach!

W dniu dzisiejszym tj. 17 sierpnia 2017 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile zainaugurowano akcję ODBLASK TO NIE OBCIACH. Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez wzrost świadomości związanej z byciem świadomie widocznym na drodze oraz promocją używania elementów odblaskowych głównie wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych.

Cel ten ma być osiągnięty przez prezentację m.in. w przedszkolach i szkołach Piły i powiatów ościennych „urządzenia” nazwanego „magiczną” tubą. Tuby w prosty, ale jednocześnie bardzo dobitny sposób pokazują różnicę jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami lub bez nich. Ich wielką zaletą jest to, że w każdej chwili i w dowolnym miejscu, bez względu na porę dnia i nocy można przedstawić symulację drogową „po ciemku”.

Zaprezentowano też autobus MZK w Pile, którego tył został oklejony odblaskowym hasłem ODBLASK TO NIE OBCIACH oraz logo partnerów akcji: Miejskiego Zakład Komunikacji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Pile, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile, Atrium Kasztanowa, Premio Opony Nowak , Agencji Reklamowej Kameleon Colours, a przede wszystkim pomysłodawcy i organizatora akcji – nieformalnej grupy „Sławek & Przyjaciele” z Bydgoszczy.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart