O ekologii wiedzą prawie wszystko

Już po raz siedemnasty w siedzibie pilskiego Starostwa odbyła się Olimpiada Ekologiczna dla dzieci i młodzieży z naszego powiatu. W piątek, 20 października od rana niełatwe testy rozwiązywali uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, wyłonieni z eliminacji przeprowadzonych na poziomie gminnym bądź szkolnym.

– Łącznie w piątek do Starostwa dotarło prawie 130 uczniów specjalizujących się w tematyce ekologii. To dobrze, że tak wiele młodych osób rozwija swoją wiedzę w tym zakresie. Świadomość tego, jak istotna jest dbałość o środowisko naturalne, to podstawa współczesnego świata i wyraz szacunku dla przyszłych pokoleń. Gratuluję wszystkim znawcom zagadnienia – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Laureaci spotkają się 7 listopada ze swoimi kolegami z powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, złotowskiego, chodzieskiego i wągrowieckiego. – Na subregionalny etap Olimpiady pozyskaliśmy środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Dzięki dofinansowaniu, mogliśmy zakupić atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci m.in. sprzętu elektronicznego. Już dzisiaj zapraszam 24 listopada do Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile na uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia, połączone z wręczeniem nagród – powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Warto podkreślić, że dla zwycięzców etapu powiatowego XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego oraz X Ponadpowiatowej Olimpiady Subregionu Północnej Wielkopolski, Powiat Pilski przygotował wiele nagród, wśród nich: telefony komórkowe, smartwatche, głośniki Bluetooth, słuchawki, odtwarzacze MP4. Będą również nagrody dodatkowe od sponsorów: Polski Związek Łowiecki ufundował tablety, a Nadleśnictwa Kaczory i Zdrojowa Góra oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu – wartościowe gadżety.

***

Zwycięzcy XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego

szkoły podstawowe:

Wiktor Dzidziul (Piła)

Karolina Gurda (Wysoka)

Antonina Wawrzyniak (Wyrzysk)

Wyróżnienia:

Mikołaj Torochow (Wyrzysk)

Jakub Torochow (Wyrzysk)

Jakub Kujawski (Piła)

Marta Kastner (Miasteczko Krajeńskie)

Marcin Karabasz (Ujście)

szkoły gimnazjalne:

Gabriela Bazimierowska (Piła)

Alicja Tyrańska (Piła)

Karol Wiśniowiecki (Piła)

Wyróżnienia:

Zofia Borowczyk (Kaczory)

Kacper Wachowski (Wyrzysk)

Magdalena Wagner (Piła)

Weronika Guss (Piła)

Kajetan Granops (Piła)

szkoły ponadgimnazjalne:

1. Marek Giers (I LO w Pile)

2. Krzysztof Łapacz (ZS im. S. Staszica w Pile)

3. Mirosław Deja (II LO STO w Pile)

Wyróżnienia:

Zuzanna Maria Adamek (LOTS w Pile)

Oliwia Karolina Sawińska (LOTS w Pile)

Daria Baczkowska (I LO w Pile)

Maja Jędrowiak (I LO w Pile)

Anna Kozłowska (ZSP w Łobżenicy)

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart