Nowy plac zabaw w Śródmieściu

Kolejne z zadań wskazanych w ubiegłym roku przez pilan w ramach budżetu obywatelskiego doczekało się realizacji. Od kilku dni dzieci z Przedszkola nr 6 im. Jasia i Małgosi mają do dyspozycji nowy, bogato wyposażony plac zabaw.

W środowe popołudnie prezydent Piotr Głowski wspólnie z dyrektorem Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Sebastianem Dzikowskim zapoznali się z efektami prac. Nowo otwarty obiekt po godzinach funkcjonowania przedszkola jest dostępny również dla dzieci z osiedla.

-Urząd Miasta Piły aktywnie inwestuje w zwiększanie jakości życia mieszkańców, a to zadanie idealnie wpisuje się w tą politykę. Warto również zaznaczyć, że to nie ostatnia inwestycja w tym zakresie. Niebawem do dyspozycji pilan oddamy kolejny duży plac zabaw, który jest zlokalizowany przy ul. Matwiejewa – zauważył podczas otwarcia prezydent Głowski
Zadanie pod nazwą Budowa kreatywnego placu zabaw przy Przedszkolu nr 6 im. Jasia i Małgosi w głosowaniu uzyskało 1189 głosów. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 278 tys. zł. Plac składa z trzech stref: dla maluchów, starszaków i całorocznego mini boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią i bandami.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart