Nowy etap Szkoły Muzycznej w Pile

W miniony piątek w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile odbył się Koncert Galowy w wykonaniu uczniów i nauczycieli pilskiej szkoły muzycznej oraz Chóru Akademickiego PWSZ w Pile. Koncert zamknął okres termomodernizacji oraz gruntownej modernizacji pilskiej szkoły muzycznej.

Przygotowany koncert miał pokazać efekty przeprowadzonych prac. Zanim jednak zabrzmiały pierwsze dźwięki w nowej Sali Koncertowej, był czas na podziękowania ze strony dyrekcji Szkoły – wykonawcom i tym, którzy szczególnie mocno wspierali inwestycję. Pamiątkowy list z podziękowaniem otrzymał m.in. Starosta Pilski Eligiusz Komarowski – „za życzliwość i wsparcie”.

Starosta w imieniu swoim i Zarządu Powiatu w Pile złożył gratulacje dyrekcji Zespołu Szkół Muzycznych: Karolowi Urbankowi – dyrektorowi i Grażynie Kędziorze – wicedyrektor, za ich upór w dążeniu do realizacji inwestycji, za determinację i entuzjazm w pozyskiwaniu środków, za konsekwencję w działaniu.
– Panie Dyrektorze,, Szanowni Państwo, grafikę pan Zenon Grześkowiak wykonał już po termomodernizacji, bo w ubiegłym tygodniu. Jest to więc prawdopodobnie pierwsze artystyczne dzieło, na którym uwieczniono niezwykły efekt przeprowadzonych zmian – mówił starosta Eligiusz Komarowski – Chciałbym podziękować panu dyrektorowi jako gospodarzowi tej placówki, za doglądanie prac, które wykonawcy na co dzień realizowali. Kiedy dzisiaj mijamy ten piękny budynek, gdy jesteśmy w pięknej Sali Koncertowej, rozpiera nas duma, że mamy u siebie taką placówkę.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart